logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

69 Oldalak«<676869
Bakos J Offline
#2041 Hozzászólás : 2021. január 14. 11:01:55(UTC)
Bakos J

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Pusztamérges

Adott köszönetek: 59
Kapott köszönetek: 55 esetben, 35 hozzászólásban
Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: Bakos J Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Mai napon kaptunk az OMSZ-tól egy tájékoztató levelet, melyben az eddig jól bevált covidvizsgalatkero.mentok.hu oldal használatának befejezését vetítik előre. Azt a ... Ez után majd időpontot kell kérnünk a betegeinknek az EESZT-n keresztül és a családorvosi programon keresztül kell majd leadni a kérőlapot.

Nekem ez eddig nem volt világos, mert a fenti honlapon egyértelműen le tudtuk adni a mintavételi kérelmeinket, visszaigazolást is kaptunk, így nem is foglalkoztam vele.
Szóval a programban ha kitöltöm a laborbeutalók közti COVID-19 OMSZ beutalót, akkor azt a program feltölti az EESZT-be és ezt az OMSZ automatikusan megkapja? Tehát nem kell a különálló weboldalon leadni? Kapunk rendesen visszaigazolást is, mintha a honlapon adnánk le?

Kollégáktól kérdezem, hogy valaki már használja ezt?

Egy részletes leírás erről nem ártana, mert a verzióváltó levelekbe is csak annyi van, hogy bekerült a rendszerbe ez a kérőlap.

Köszönettel: Dr Bakos János

Kedves doktorúr,

Az Ixnetbe beépített online teszt kérés működik, de ez független attól, amit a tegnapi körlevélben megkaptak. Az egy újabb megoldás.
Ebből a szempontból a lényeg a körlevél 2. oldal 1. bekezdésében szerepel.

"Fontos megjegyezni, hogy a Felület jelenleg nincs összekapcsolva, azaz nem ad át adatokat sem a korábbi, de jelenleg is elérhető webes felület (vizsgálatkérő lap https://covidvizsgalatkero.mentok.hu/), sem a vizsgálatkérő lappal bővített háziorvosi medikai szoftverek felé, tehát egyelőre a foglalt időpontok automatikus rögzítése az e-beutaló rendszerbe, illetve − az annak helyettesítésére szolgáló − miniHIS rendszeren belül elhelyezett vizsgálatkérő lapba, nem valósul meg.
Az Felület elindulása óta munkatársaink folyamatosan figyelik a foglalt időpontokat, és annak megfelelően egyelőre manuálisan végzik a Felület használatával beérkezett mintavételi kérelmek és a korábbi webes vizsgálatkérő lapok összehangolását annak érdekében, hogy ne alakuljon ki adott helyszínen, adott időpontban torlódás."

Amint lesz lehetőség arra, hogy a háziorvosi szoftverből is lehessen online használni a COVID-19 teszt időpontfoglalás mintavételi helyen funkciót, természetesen elkészítjük a fejlesztést.

Kedves Varga Sándor!

Köszönöm a választ. Egyenlőre nem az időpontkérés automatizálása érdekelne, biztosan azt is megoldják majd, ha lesz rá lehetőség.
Mivel mi eddig a honlapot használtuk, így az volt a kérdés, hogy akkor elég-e a COVID-19 OMSZ beutalót kitölteni, nyilván az új körlevélnek megfelelően a beteg időpontját beírva, feltenni a térbe és ennyi. OMSZ-nak külön jelzés nem kell?
Viszont így nem értem, hogy a program miért akarja kinyomtatni a beutalót? Nem elég csak az EESZT-be feltölteni? Hisz a betegnek eddig sem kellett semmilyen beutalót vinni a mintavételre, elég ha leadtuk a honlapon. Nem?

BJ

Kedves doktorúr,

mi úgy értelmeztük a körlevélben írtakat, hogy az új, mától működő felület teljesen független mindentől, még az eddig használható webes felülettől is. A programból beküldhető labor kérés eddig sem volt összekötve a "régi" webes felülettel, de elég volt az egyiket használni. Arról sajnos nincs információnk, hogy az új felület csak az időpont foglalásra használható, vagy a teszt kérés összes adata megadható.
Amennyiben csak az időpont foglalás részét lehet megadni, úgy a kérőlap a programból online is beküldhető. Ha nincs szükség a nyomtatásra, úgy a Nyomtatás pipát elegendő kivenni a laborkérésnél. Azt szintén nem tudom jelenleg megmondani, hogy a webes felületen kitöltött időpont foglalás, és az online beküldött kérőlap valahol találkozik-e az ő oldalukon.

Kedves Sándor!

Több itt a kérdés mint a válasz. Az új felületet én is függetlennek értelmezem, és ott csak időpontot lehet foglalni, TAJ számmal névvel, telefonnal. Valahol tehát meg kell adni a többi adatot a teszt kéréshez, erre való a régi honlap, ami majd megszűnik, és/vagy az EESZT beutaló.
Számomra nagy kérdés, hogy az OMSZ hogy kéri le az EESZT beutalót, holott az EESZT-t csak a kezelőorvos láthatja és a beteg. De mind1.

Üdvözlettel: Dr Bakos

vargas Offline
#2042 Hozzászólás : 2021. január 14. 11:21:25(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 81
Kapott köszönetek: 587 esetben, 435 hozzászólásban
Tisztelt Infomix!

Mai napon kaptunk az OMSZ-tól egy tájékoztató levelet, melyben az eddig jól bevált covidvizsgalatkero.mentok.hu oldal használatának befejezését vetítik előre. Azt a ... Ez után majd időpontot kell kérnünk a betegeinknek az EESZT-n keresztül és a családorvosi programon keresztül kell majd leadni a kérőlapot.

Nekem ez eddig nem volt világos, mert a fenti honlapon egyértelműen le tudtuk adni a mintavételi kérelmeinket, visszaigazolást is kaptunk, így nem is foglalkoztam vele.
Szóval a programban ha kitöltöm a laborbeutalók közti COVID-19 OMSZ beutalót, akkor azt a program feltölti az EESZT-be és ezt az OMSZ automatikusan megkapja? Tehát nem kell a különálló weboldalon leadni? Kapunk rendesen visszaigazolást is, mintha a honlapon adnánk le?

Kollégáktól kérdezem, hogy valaki már használja ezt?

Egy részletes leírás erről nem ártana, mert a verzióváltó levelekbe is csak annyi van, hogy bekerült a rendszerbe ez a kérőlap.

Köszönettel: Dr Bakos János

Kedves doktorúr,

Az Ixnetbe beépített online teszt kérés működik, de ez független attól, amit a tegnapi körlevélben megkaptak. Az egy újabb megoldás.
Ebből a szempontból a lényeg a körlevél 2. oldal 1. bekezdésében szerepel.

"Fontos megjegyezni, hogy a Felület jelenleg nincs összekapcsolva, azaz nem ad át adatokat sem a korábbi, de jelenleg is elérhető webes felület (vizsgálatkérő lap https://covidvizsgalatkero.mentok.hu/), sem a vizsgálatkérő lappal bővített háziorvosi medikai szoftverek felé, tehát egyelőre a foglalt időpontok automatikus rögzítése az e-beutaló rendszerbe, illetve − az annak helyettesítésére szolgáló − miniHIS rendszeren belül elhelyezett vizsgálatkérő lapba, nem valósul meg.
Az Felület elindulása óta munkatársaink folyamatosan figyelik a foglalt időpontokat, és annak megfelelően egyelőre manuálisan végzik a Felület használatával beérkezett mintavételi kérelmek és a korábbi webes vizsgálatkérő lapok összehangolását annak érdekében, hogy ne alakuljon ki adott helyszínen, adott időpontban torlódás."

Amint lesz lehetőség arra, hogy a háziorvosi szoftverből is lehessen online használni a COVID-19 teszt időpontfoglalás mintavételi helyen funkciót, természetesen elkészítjük a fejlesztést.

Kedves Varga Sándor!

Köszönöm a választ. Egyenlőre nem az időpontkérés automatizálása érdekelne, biztosan azt is megoldják majd, ha lesz rá lehetőség.
Mivel mi eddig a honlapot használtuk, így az volt a kérdés, hogy akkor elég-e a COVID-19 OMSZ beutalót kitölteni, nyilván az új körlevélnek megfelelően a beteg időpontját beírva, feltenni a térbe és ennyi. OMSZ-nak külön jelzés nem kell?
Viszont így nem értem, hogy a program miért akarja kinyomtatni a beutalót? Nem elég csak az EESZT-be feltölteni? Hisz a betegnek eddig sem kellett semmilyen beutalót vinni a mintavételre, elég ha leadtuk a honlapon. Nem?

BJ

Kedves doktorúr,

mi úgy értelmeztük a körlevélben írtakat, hogy az új, mától működő felület teljesen független mindentől, még az eddig használható webes felülettől is. A programból beküldhető labor kérés eddig sem volt összekötve a "régi" webes felülettel, de elég volt az egyiket használni. Arról sajnos nincs információnk, hogy az új felület csak az időpont foglalásra használható, vagy a teszt kérés összes adata megadható.
Amennyiben csak az időpont foglalás részét lehet megadni, úgy a kérőlap a programból online is beküldhető. Ha nincs szükség a nyomtatásra, úgy a Nyomtatás pipát elegendő kivenni a laborkérésnél. Azt szintén nem tudom jelenleg megmondani, hogy a webes felületen kitöltött időpont foglalás, és az online beküldött kérőlap valahol találkozik-e az ő oldalukon.

Kedves Sándor!

Több itt a kérdés mint a válasz. Az új felületet én is függetlennek értelmezem, és ott csak időpontot lehet foglalni, TAJ számmal névvel, telefonnal. Valahol tehát meg kell adni a többi adatot a teszt kéréshez, erre való a régi honlap, ami majd megszűnik, és/vagy az EESZT beutaló.
Számomra nagy kérdés, hogy az OMSZ hogy kéri le az EESZT beutalót, holott az EESZT-t csak a kezelőorvos láthatja és a beteg. De mind1.

Üdvözlettel: Dr Bakos

Kedves doktorúr,

Az OMSZ le tudja kérdezni a COVID teszt kérésként beküldött laborbeutalókat. Ahhoz, hogy ez megfelelően működjön szükséges volt plusz adatokra, ezek kerültek az új COVID-19 kérőlap panel fülre. Mi is abban bízunk, hogy lesz olyan állapot, amikor a laborkérés kitöltésekor lehet a programon belül időpontot is foglalni.
Varga Sándor
 2 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr.Kovács József 2021.01.14.(UTC)-n, Bakos J 2021.01.14.(UTC)-n
dr. Szemerédi László Offline
#2043 Hozzászólás : 2021. január 14. 13:50:01(UTC)
dr. Szemerédi László

Rang: Haladó (Szint 12)

Helység: Kiskunfélegyháza

Adott köszönetek: 67
Kapott köszönetek: 42 esetben, 26 hozzászólásban
Én is áttérnék az Ixnet-ből történő tesztkérésre. Betöltöttem a COVID-19 OMSZ kérőlapot, de amikor kíváncsiságból az "előnézet" ikonra kattintok, ezt írja: A szervezet nevének és telefonszámainak megadása kötelező!".

Más típusbeutalásaimnál nincs ilyen üzenet, nyilván minden meg van adva a programban.

Mi a teendő?

Üdvözlettel: dr Szemerédi László
vargas Offline
#2044 Hozzászólás : 2021. január 14. 14:25:36(UTC)
vargas

Eredetileg általa: dr. Szemerédi László Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Én is áttérnék az Ixnet-ből történő tesztkérésre. Betöltöttem a COVID-19 OMSZ kérőlapot, de amikor kíváncsiságból az "előnézet" ikonra kattintok, ezt írja: A szervezet nevének és telefonszámainak megadása kötelező!".

Más típusbeutalásaimnál nincs ilyen üzenet, nyilván minden meg van adva a programban.

Mi a teendő?

Kedves doktorúr,

ezek az adatok a COVID kérőlap online beküldéséhez kötelezők. Kérem ellenőrizze a Rendszer - Szervezetek/praxisok menüpontban a kitöltöttségüket.
Normál beutalás, vagy laborkérés esetén ezekre nem volt szükség, opcionálisan rákerülhettek a beutalóra, ezért nem okozott ez problémát.

Varga Sándor
#2045 Hozzászólás : 2021. január 14. 14:33:20(UTC)
dr. Szemerédi László

Mi a teendő?

Kedves doktorúr,

ezek az adatok a COVID kérőlap online beküldéséhez kötelezők. Kérem ellenőrizze a Rendszer - Szervezetek/praxisok menüpontban a kitöltöttségüket.
Normál beutalás, vagy laborkérés esetén ezekre nem volt szükség, opcionálisan rákerülhettek a beutalóra, ezért nem okozott ez problémát.

Minden meg van adva régóta, ellenőriztem, korrekt adatok, telefonszámmal, pontos címmel.
Dr Rétei Ágnes Offline
#2046 Hozzászólás : 2021. január 14. 15:39:49(UTC)
Dr Rétei Ágnes

Helység: Szeged

Adott köszönetek: 136
Kapott köszönetek: 19 esetben, 13 hozzászólásban

Mi a teendő?

Kedves doktorúr,

Minden meg van adva régóta, ellenőriztem, korrekt adatok, telefonszámmal, pontos címmel.

Mi is így jártunk. A címet az új formátumban kell megadni, nem lehet rövidíteni az utcát, körutat stb., ki kell írni. Ez megoldotta a problémát.

#2047 Hozzászólás : 2021. január 14. 15:48:34(UTC)
dr. Szemerédi László

Köszönöm, az új formátumban van megadva, de majd újrapróbálom.
TomposG Offline
#2048 Hozzászólás : 2021. január 15. 8:52:48(UTC)
TomposG

Rang: Veterán (Szint 16)

Helység: Teskánd

Adott köszönetek: 3
Kapott köszönetek: 42 esetben, 30 hozzászólásban
Próbáltam OMSz-os vizsgálatkérőt küldeni de a következő hibaüzenete kaptam:

08:15 - HIBA: BEU beküldés (<detail>
<ns5:errorMessages xmlns:ns7="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/queryTypes/v3" xmlns:ns6="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/errorTypes/v3" xmlns:ns5="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/messageTypes/v3" xmlns:ns4="http://eeszt.gov.hu/ns/common/cdm/v3" xmlns:ns3="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/messageHeaderTypes/v3" xmlns:ns2="http://eeszt.gov.hu/ns/xmlkezelo/ws/XmlKezelo/v2">
<ns6:errorMessage>
<ns6:message>cvc-pattern-valid: Value '' is not facet-valid with respect to pattern '[12]\d{3}\.(0[1-9]|1[0-2])\.(0[1-9]|[12]\d|3[01])' for type '#AnonType_betegsegKezdeteBetegsegTipus'.</ns6:message>
<ns6:code>XMLKEZELES-003</ns6:code>
<ns6:severity>ERROR</ns6:severity>
<ns6:timeStamp>2021-01-15T08:15:44.944+01:00</ns6:timeStamp>
</ns6:errorMessage>
<ns6:message>cvc-type.3.1.3: The value '' of element 'betegsegKezdete' is not valid.</ns6:message>
</ns5:errorMessages>
</detail>-

Azt szeretném kérdezni nálam van a hiba, én csináltam valamit rosszul vagy valahol az EESzT-n.
Tompos G
vargas Offline
#2049 Hozzászólás : 2021. január 15. 8:57:46(UTC)
vargas

Eredetileg általa: TomposG Ugrás az idézett hozzászóláshoz

<ns5:errorMessages xmlns:ns7="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/queryTypes/v3" xmlns:ns6="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/errorTypes/v3" xmlns:ns5="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/messageTypes/v3" xmlns:ns4="http://eeszt.gov.hu/ns/common/cdm/v3" xmlns:ns3="http://eeszt.gov.hu/ns/common/ws/messageHeaderTypes/v3" xmlns:ns2="http://eeszt.gov.hu/ns/xmlkezelo/ws/XmlKezelo/v2">
<ns6:message>cvc-pattern-valid: Value '' is not facet-valid with respect to pattern '[12]\d{3}\.(0[1-9]|1[0-2])\.(0[1-9]|[12]\d|3[01])' for type '#AnonType_betegsegKezdeteBetegsegTipus'.</ns6:message>
<ns6:message>cvc-type.3.1.3: The value '' of element 'betegsegKezdete' is not valid.</ns6:message>
</detail>-

Azt szeretném kérdezni nálam van a hiba, én csináltam valamit rosszul vagy valahol az EESzT-n.
Tompos G

Kedves doktorúr,

ha jól látom a betegség kezdete adattal van problémája az EESZT-nek. Kérem próbálja meg, hogy azt módosítja, és úgy küldi be újra

köszönöm

Varga Sándor
TomposG Offline
#2050 Hozzászólás : 2021. január 15. 9:49:23(UTC)
TomposG

</detail>-

Tompos G

Kedves doktorúr,

ha jól látom a betegség kezdete adattal van problémája az EESZT-nek. Kérem próbálja meg, hogy azt módosítja, és úgy küldi be újra

köszönöm

Nem írtam dátumot mert nem betegség miatt kértük a vizsgálatot. Kitöltve a dátumot elment a beutaló. Ezek szerint a nem beteg esetén is kell betegség kezdete.:-) Megint tanultunk valamit.
Köszönöm szépen
Tompos G.
medicinke Offline
#2051 Hozzászólás : 2021. január 15. 16:42:40(UTC)
medicinke

Adott köszönetek: 1
Kapott köszönetek: 15 esetben, 14 hozzászólásban
A centrumlab / synlab laborleletek fejléce megváltozott, így nem tudja beemelni a program.

Írtam emailt, csatoltam hozzá minta leletet.
Rá tudnának nézni, mert így egyenként kell beteghez rendelni a laborokat, megőrülnek a nővérkék.
vargas Offline
#2052 Hozzászólás : 2021. január 18. 8:25:36(UTC)
vargas

Eredetileg általa: medicinke Ugrás az idézett hozzászóláshoz
A centrumlab / synlab laborleletek fejléce megváltozott, így nem tudja beemelni a program.

Írtam emailt, csatoltam hozzá minta leletet.
Rá tudnának nézni, mert így egyenként kell beteghez rendelni a laborokat, megőrülnek a nővérkék.

Köszönjük, megnézzük.

A synlab leletei több laborban is változtak, az eddig kapott minta leletek szerint meg tudjuk oldani az érkeztetést.
Varga Sándor
palenkascs Offline
#2053 Hozzászólás : 2021. január 18. 9:11:34(UTC)
palenkascs

Helység: Békéscsaba

Adott köszönetek: 36
Kapott köszönetek: 76 esetben, 72 hozzászólásban

Mi a teendő?

Kedves doktorúr,

Távoli eléréssel megnéztük és megoldottuk a problémát; hiányzott a szervezet e-mail címe és mobil telefonszáma, pótlásuk után felment az EESZT-be az omsz-os laborkérő.
 1 felhasználó köszönte meg palenkascs-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr. Szemerédi László 2021.01.18.(UTC)-n
#2054 Hozzászólás : 2021. január 18. 10:06:16(UTC)
dr. Szemerédi László

Köszönöm a segítséget, Igen, ténylegesen látszik a beutalás az EESZT panel "BEU" fülén. Ez a beutaló csak a tesztkérésre szól, időpontot nem fogok foglalni a beteg számára. COVID-pozitív kórházi dolgozó páciensem volt a "tesztbeteg", utána töröltem az ellátást, de a beutalást nem törölte a felhőből. Továbbra is látszik. De legalább majd kiderül, hogy az OMSZ látja-e a beutalást = fogja-e keresni a beteget telefonon. A netes felületen direkt nem rendeltem tesztet.
medicinke Offline
#2055 Hozzászólás : 2021. január 18. 11:06:43(UTC)
medicinke

Adott köszönetek: 1
Kapott köszönetek: 15 esetben, 14 hozzászólásban
Eredetileg általa: Dr Rétei Ágnes Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Mi a teendő?

Kedves doktorúr,

Mi is így jártunk. A címet az új formátumban kell megadni, nem lehet rövidíteni az utcát, körutat stb., ki kell írni. Ez megoldotta a problémát.

Mindkét mezőbe kell, hogy telefonszám legyen.
 1 felhasználó köszönte meg medicinke-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr. Szemerédi László 2021.01.18.(UTC)-n
#2056 Hozzászólás : 2021. január 18. 12:34:41(UTC)
dr. Szemerédi László

Köszönöm a segítséget, Igen, ténylegesen látszik a beutalás az EESZT panel "BEU" fülén. Ez a beutaló csak a tesztkérésre szól, időpontot nem fogok foglalni a beteg számára. COVID-pozitív kórházi dolgozó páciensem volt a "tesztbeteg", utána töröltem az ellátást, de a beutalást nem törölte a felhőből. Továbbra is látszik. De legalább majd kiderül, hogy az OMSZ látja-e a beutalást = fogja-e keresni a beteget telefonon. A netes felületen direkt nem rendeltem tesztet.

Update: A mentők felhívták a betegemet, ezek szerint OMSZ látja az Ixnet-ből a felhőbe feltöltött kérőlapot.
 2 felhasználó köszönte meg dr. Szemerédi László-nak ezt a hasznos hozzászólást.
vargas 2021.01.18.(UTC)-n, Bogi 2021.01.22.(UTC)-n
TomposG Offline
#2057 Hozzászólás : 2021. január 22. 11:34:17(UTC)
TomposG

Ma kaptunk értesítést a februárban induló elektronikus halottvizsgálati bizonyítványról. Ismét egy újabb kitöltögetős webes felület. Önöknek van róla információja, hogy lesz-e lehetőség adatküldésre a programból idővel?
Tompos G.
vargas Offline
#2058 Hozzászólás : 2021. január 22. 12:03:16(UTC)
vargas

Ma kaptunk értesítést a februárban induló elektronikus halottvizsgálati bizonyítványról. Ismét egy újabb kitöltögetős webes felület. Önöknek van róla információja, hogy lesz-e lehetőség adatküldésre a programból idővel?
Tompos G.

Kedves doktorúr,

Sokan elküldték a ma kapott körlevelet. Még nem kaptunk olyan információt, hogy az eHVB felületnek hogyan lehetne adatot átadni.
Ha lesz erre lehetőség, akkor a COVID kérőlapokhoz hasonlóan megvalósítjuk.
Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Dr Rétei Ágnes 2021.01.26.(UTC)-n
Bogi Offline
#2059 Hozzászólás : 2021. január 22. 14:56:09(UTC)
Bogi

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 72
Kapott köszönetek: 3 esetben, 3 hozzászólásban

Update: A mentők felhívták a betegemet, ezek szerint OMSZ látja az Ixnet-ből a felhőbe feltöltött kérőlapot.

De azért nem jó, hogy nincs visszajelzés. Szomorú
TomposG Offline
#2060 Hozzászólás : 2021. január 27. 9:54:48(UTC)
TomposG

Tompos G.

Kedves doktorúr,

Sokan elküldték a ma kapott körlevelet. Még nem kaptunk olyan információt, hogy az eHVB felületnek hogyan lehetne adatot átadni.

Talán nem teljesen reménytelen az adatfeltöltés. Felkerültek felhasználói videók a webes felülettel kapcsolatban:

https://www.aeek.hu/eHVB...V0HfVnBvVp1Wqgkq-IToPKfs

Itt látható egy ikon és van erre vonatkozó videó, hogy vagy lehetőség Excel-ből való beolvasásra. Ha ez valóban így lesz akkor Excel export-al megoldható lenne az adatfeltöltés.

Tompos G.
kleh Offline
#2061 Hozzászólás : 2021. január 27. 10:45:41(UTC)
kleh

Rang: Veterán (Szint 19)

Helység: gyömrő

Adott köszönetek: 89
Kapott köszönetek: 51 esetben, 36 hozzászólásban
Tisztelt Infomix !

Az utóbbi időben többször előfordult, hogy az EESZT megjelenéseket megnyitva és egy eredményre rákattintva leáll az Ixnet - kiírja hogy működés leáll, a windows megoldást keres - Win7-el vagyunk egyelőre. Pl a labor eredményeket megnyitva nem csinál ilyet. Köszönöm, Kovács-Kléh László.
vargas Offline
#2062 Hozzászólás : 2021. január 27. 10:52:28(UTC)
vargas

Tompos G.

Kedves doktorúr,

Talán nem teljesen reménytelen az adatfeltöltés. Felkerültek felhasználói videók a webes felülettel kapcsolatban:

https://www.aeek.hu/eHVB...V0HfVnBvVp1Wqgkq-IToPKfs

Itt látható egy ikon és van erre vonatkozó videó, hogy vagy lehetőség Excel-ből való beolvasásra. Ha ez valóban így lesz akkor Excel export-al megoldható lenne az adatfeltöltés.

Tompos G.

Köszönjük!

Varga Sándor
vargas Offline
#2063 Hozzászólás : 2021. január 27. 10:53:56(UTC)
vargas

Eredetileg általa: kleh Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix !

Az utóbbi időben többször előfordult, hogy az EESZT megjelenéseket megnyitva és egy eredményre rákattintva leáll az Ixnet - kiírja hogy működés leáll, a windows megoldást keres - Win7-el vagyunk egyelőre. Pl a labor eredményeket megnyitva nem csinál ilyet. Köszönöm, Kovács-Kléh László.

Kedves doktorúr,

egy távoli elérésre lenne szükség, hogy meg tudjuk nézni. Kolléganőm keresni fogja, hogy megbeszéljenek egy időpontot.
Addig azt kérem, hogy ha újra van ilyen leállás, jegyezze fel, hogy mikor történt.
Varga Sándor
dr.Kovács József Offline
#2064 Hozzászólás : 2021. január 27. 13:49:04(UTC)
dr.Kovács József

Helység: Lengyeltóti

Adott köszönetek: 231
Kapott köszönetek: 124 esetben, 100 hozzászólásban
Azt szeretném kérdezni, hogy általam az EESZT-ben rögzített profil adatot (védőoltás) tudom-e törölni?
dr.Kovács József
Bogi Offline
#2065 Hozzászólás : 2021. január 27. 14:02:13(UTC)
Bogi

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 72
Kapott köszönetek: 3 esetben, 3 hozzászólásban
Eredetileg általa: dr.Kovács József Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Azt szeretném kérdezni, hogy általam az EESZT-ben rögzített profil adatot (védőoltás) tudom-e törölni?

Én pedig azt kérdezném, hogyan rögzítem az EESZT-ben a védőltást?Bizonytalan
Köszönöm
dr.Kovács József Offline
#2066 Hozzászólás : 2021. január 27. 14:15:44(UTC)
dr.Kovács József

Eredetileg általa: Bogi Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Köszönöm

EESZT panel tetején PRO beküldés.
dr.Kovács József
dr.Kovács József Offline
#2067 Hozzászólás : 2021. január 27. 14:24:15(UTC)
dr.Kovács József

2007-es leletet nem tudok megjeleníteni (tif kiterjesztés). Segítséget kérek.
dr.Kovács József
vargas Offline
#2068 Hozzászólás : 2021. január 27. 15:02:46(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Bogi Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Köszönöm

A védőoltásokat az EESZT-be profil adatként lehet feltölteni, ez az EESZT panel Pro beküldés gombbal indítható.
Lehet választani új beküldést, vagy már beküldött adat módosítását.
Első körben az adat csoport típusát kell kiválasztani, pl. Kórtörténet-Védőoltások, majd az ehhez tartozó adatokat megadni. Azt, hogy ezek közül mit kötelező kitölteni az EESZT írja elő.

Arra vonatkozóan nincs semmi információnk, hogy a COVID oltások beadását lehet-e így feltölteni. A listából kiválasztható adatokat törzsadatként kapjuk, azokat nem tudjuk változtatni, amíg a törzs nem változik.

Ezen kívül két plusz információ megadása lehetséges ill. szükséges
A bizonyosság valamelyik eleme kiválasztandó, ez lehet a

• Saját megállapítás - az ellátó orvos által megállapított betegség, vagy az általa beadott oltás
  • Más állapította meg - más ellátó által megállapított betegség, vagy az általa beadott oltás
  • Beteg elmondása szerint

Az önrendelkezés kategória kitöltése esetén a más által történő lekérdezhetőséget lehet korlátozni.

Egy már feltöltött profil adatot úgy lehet törölni, hogy az új/módosítás listát lenyitjuk, és kiválasztjuk a listából a törlendő tételt. Majd ezt követően a lista jobb oldalán található piros X-re kell kattintani.

Varga Sándor
vargas Offline
#2069 Hozzászólás : 2021. január 27. 15:04:47(UTC)
vargas

2007-es leletet nem tudok megjeleníteni (tif kiterjesztés). Segítséget kérek.

Kedves doktorúr,

Kap valamilyen üzenetet, amikor megnyitná a leletet?
Varga Sándor
A témát böngésző felhasználók
Vendég (2)
69 Oldalak«<676869
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.