logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

Nagy Attila Offline
#1 Hozzászólás : 2021. október 29. 14:00:45(UTC)
Nagy Attila

Rang: Veterán (Szint 19)

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 8
Kapott köszönetek: 71 esetben, 64 hozzászólásban
Tisztelt Felhasználóink!

Portálunkról letölthető a visual Ixdoki 1.167.0 verzióváltása.

FONTOS VÁLTOZÁSOK
A 14/2007. (III. 14.) EüM rendelet 2021.11.01-től hatályos állapota szerint a segédeszköz felírásokat az EESZT-be kell küldeni mindenkinek, az eRecept mintájára, mint eGYSE.
Az infomix rendszerei sikeresen teljesítették az OKFÖ által előírt akkreditációt!
Az VisualIxdoki rendszerünkhöz készült részletes útmutató, az új eGYSE felírás működéséhez az alábbi linken olvasható

Változások:

- 2021. október 1-től érvényes gyógyszer- és segédeszköztörzs változások.

Praxisközösség fejlesztések

EESZT PK tevékenységek jelentése ellátási KAT beküldésen keresztül
- Az ellátáson rögzített PK tevékenységek automatikusan feltöltődnek az EESZT-be az ellátás végén történő eseménykatalógus frissítés során.

A Regisztráció - Listák – Jelentések / Praxisközösség kérdőívek menüpontban a verzióváltást követően elérhetők a fejlesztés lezárásáig elkészült kérdőívek.

Az adott válaszok kiértékelése már a kérdőíven megtörténik.
Tároláskor az ellátás Praxisközösség fülén automatikusan bejelölésre kerül a kérdőívnek megfelelő PK tevékenység.

Az 1.167.0 verziótól elérhető kérdőívek:
· Depresszió kérdőíves szűrése
· Diabetes mellitus szempontjából veszélyeztetettek szűrése
· Egészségértés felmérése a felnőtt lakosság körében
· Alkohol dependecia szűrése, minimál-intervenció
· Hepatitis-C fertőzés szempontjából veszélyeztetettek szűrése OSAS kérdőív
· OSAS szűrés
A kérdőívek fejlesztése folyamatos!

Szerkesztve felhasználó által 2021. október 29. 14:05:47(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Bogi Offline
#2 Hozzászólás : 2021. november 2. 19:28:34(UTC)
Bogi

Rang: Veterán (Szint 17)

Adott köszönetek: 74
Kapott köszönetek: 5 esetben, 5 hozzászólásban
Nem megy fel a pelus a felhőbe! Nyugtalan Mitöbb: úgy kiakad a program, hogy a szentháromság gombkombinációval kell leállítsam. Tudok más beteggel "foglalkozni", de a pelusos beteg receptfelírás ablakát nem tudom bezárni, közli, hogy az EESZT-ben még van várakozó recept. A GYSE kódsorozatról sem tudunk semmit. Lehet ott kellene mást választani?
Mit csinálok rosszul?
Köszönöm
Gál Andi Offline
#3 Hozzászólás : 2021. november 2. 21:36:40(UTC)
Gál Andi

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Százhalombatta ( Munkahely Törökbálint háziorvosi rendelő)

Adott köszönetek: 51
Kapott köszönetek: 5 esetben, 4 hozzászólásban
Eredetileg általa: Bogi Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Nem megy fel a pelus a felhőbe! Nyugtalan Mitöbb: úgy kiakad a program, hogy a szentháromság gombkombinációval kell leállítsam. Tudok más beteggel "foglalkozni", de a pelusos beteg receptfelírás ablakát nem tudom bezárni, közli, hogy az EESZT-ben még van várakozó recept. A GYSE kódsorozatról sem tudunk semmit. Lehet ott kellene mást választani?
Mit csinálok rosszul?
Köszönöm

Sajnos én is ugyanígy jártam ma! SOS segítség kellene. Illetve hol található a nyomtatvány amit a betegnek (hozzátartozónak) alá kell írnia?
Köszönöm!

Szerkesztve felhasználó által 2021. november 2. 21:39:00(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Gál Andi Offline
#4 Hozzászólás : 2021. november 2. 21:38:38(UTC)
Gál Andi

2 hete megkapták az orvosok a körlevelet, hogy a Vaxigrip Tetra újra felírható receptre. Kérdezném, hogy mikor kerül vissza a felírható gyógyszerek közé? Kb. 20-30-at kellene már felírnom.
Köszönöm szépen!
vargas Offline
#5 Hozzászólás : 2021. november 3. 9:08:11(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 93
Kapott köszönetek: 657 esetben, 500 hozzászólásban
Eredetileg általa: Gál Andi Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Mit csinálok rosszul?
Köszönöm

Sajnos én is ugyanígy jártam ma! SOS segítség kellene. Illetve hol található a nyomtatvány amit a betegnek (hozzátartozónak) alá kell írnia?
Köszönöm!

Kollégám jelentkezni fog mindkettőjüknél, hogy kiderítse miért nem sikerül az eGYSE beküldés.

Varga Sándor
Varga Sándor
vargas Offline
#6 Hozzászólás : 2021. november 3. 9:12:25(UTC)
vargas

2 hete megkapták az orvosok a körlevelet, hogy a Vaxigrip Tetra újra felírható receptre. Kérdezném, hogy mikor kerül vissza a felírható gyógyszerek közé? Kb. 20-30-at kellene már felírnom.
Köszönöm szépen!

Kedves Andi,

A novemberi törzsben 4-4 különböző 1, 10 és 20 adagos Vaxigrip Tetra is szerepel. Ezek a PUPHA adatai szerint új, nem támogatott készítmények. Abban az esetben, ha a gyógyszer keresésnél be van állítva, hogy a nem támogatott készítmények ne szerepeljenek a listában, nem látszódnak a beállításnak megfelelően.
Varga Sándor
Bogi Offline
#7 Hozzászólás : 2021. november 3. 10:48:50(UTC)
Bogi

Rang: Veterán (Szint 17)

Adott köszönetek: 74
Kapott köszönetek: 5 esetben, 5 hozzászólásban
Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Mit csinálok rosszul?
Köszönöm

Köszönöm!

Kollégám jelentkezni fog mindkettőjüknél, hogy kiderítse miért nem sikerül az eGYSE beküldés.

Varga Sándor

Köszönöm a segítséget, megoldódott. Felnéz Viszont kezdenek telefonálni a betegek, hogy az elmúlt időszakban felírt GYSE-k nem válthatók ki a patikában. Még nem próbáltam, de valószinűleg vissza kell törölni, beírni a javaslatnál a naplószámot és újra felírni. Nagyon jó móka a negyedik hullám és az influenzaoltások közepén. Üdvözletem a felettes szerveknek Dühös

Dr. Szuhogyi Edina Offline
#8 Hozzászólás : 2021. november 3. 11:24:01(UTC)
Dr. Szuhogyi Edina

Rang: Kezdő (Szint 0)

Helység: Emőd

Adott köszönetek: 2
Kapott köszönetek: 1 esetben, 1 hozzászólásban
T. Infomix!

Az EGYSE feltöltés(?)miatt nem sikerül a javaslatokat meghosszabbítani, ill. zárójelentést scennelni javaslatos betegnél. Az orvos nevét be tudjuk írni, de a naplószám nem aktív, így azt nem tudjuk beírni a javaslatból. Mivel ez hiányzik, végül törli az egész javaslat sort. Mi a teendő? Miért nem aktív a a naplószám sor? Kérem gyors válaszukat, köszönettel: Dr. Szuhogyi Edina

Szerkesztve felhasználó által 2021. november 3. 17:08:38(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Gál Andi Offline
#9 Hozzászólás : 2021. november 3. 18:11:22(UTC)
Gál Andi

Köszönöm szépen!

Kedves Andi,

A novemberi törzsben 4-4 különböző 1, 10 és 20 adagos Vaxigrip Tetra is szerepel. Ezek a PUPHA adatai szerint új, nem támogatott készítmények. Abban az esetben, ha a gyógyszer keresésnél be van állítva, hogy a nem támogatott készítmények ne szerepeljenek a listában, nem látszódnak a beállításnak megfelelően.

Köszönöm, megnéztem és így valóban működik. De sajnos hosszútávon ez a fajta beállítás sok hibalehetőségre ad lehetőséget. Így is ezerfelé kell higyelnünk. Az meg, hogy állandóan változtassam a beállításokat, nekem nemigazán opció.
Köszönöm szépen!
vargas Offline
#10 Hozzászólás : 2021. november 3. 19:28:39(UTC)
vargas

Köszönöm szépen!

Kedves Andi,

Köszönöm, megnéztem és így valóban működik. De sajnos hosszútávon ez a fajta beállítás sok hibalehetőségre ad lehetőséget. Így is ezerfelé kell higyelnünk. Az meg, hogy állandóan változtassam a beállításokat, nekem nemigazán opció.
Köszönöm szépen!

Esetleg érdemes ezek felvenni a kiemelt gyógyszerek közé. Onnan egyszerűen felírható lesz, és a receptírásnál is újra kikapcsolható a nem támogatott készítmények megjelenítése.
Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Gál Andi 2021.11.04.(UTC)-n
vargas Offline
#11 Hozzászólás : 2021. november 3. 19:30:44(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Dr. Szuhogyi Edina Ugrás az idézett hozzászóláshoz
T. Infomix!

Az EGYSE feltöltés(?)miatt nem sikerül a javaslatokat meghosszabbítani, ill. zárójelentést scennelni javaslatos betegnél. Az orvos nevét be tudjuk írni, de a naplószám nem aktív, így azt nem tudjuk beírni a javaslatból. Mivel ez hiányzik, végül törli az egész javaslat sort. Mi a teendő? Miért nem aktív a a naplószám sor? Kérem gyors válaszukat, köszönettel: Dr. Szuhogyi Edina

Kedves Doktornő,

sajnos a gyse beküldés adatai kötöttek, azt az OKFÖ írja elő.
A naplószám beírhatóságát soron kívül rendezik a fejlesztők, amint készen lesz, máris kiadjuk egy soron kívüli köztes verzióval.

Varga Sándor
Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr.mile.gyula@gmail.com 2021.11.04.(UTC)-n
A témát böngésző felhasználók
Vendég
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.