logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

147 Oldalak«<144145146147>
palenkascs Offline
#4351 Hozzászólás : 2020. június 12. 8:07:28(UTC)
palenkascs

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Békéscsaba

Adott köszönetek: 35
Kapott köszönetek: 75 esetben, 71 hozzászólásban
Eredetileg általa: Ilona Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Továbbra sem látjuk.

2020.06.11
ANTACLAST 100 MG TABLETTA 60x buborékcsomagolásban
Menny./adagolás 1 Scat.orig. (naponta 2x 1 tabletta)
Térítési díj 1314.00
BNO I7020 A végtagi ütőerek atherosclerosisa
Kiváltható(-tól) 2020.07.11
Ellátva(-ig) 2020.08.09 (30 napra)

Távolin megnéztük, megbeszéltük; EESZT-be felküldött receptek lekérdezése a fenti ikonsoron elérhető 'hagyományos' lekérdezésnél nem érhető el, hanem mint minden más EESZT-ből lekérdezhető adat, így a Receptek is magán az EESZT menüben a REC megjelölés és Lekérdezés indtás után kérhetők le.
 1 felhasználó köszönte meg palenkascs-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Ilona 2020.06.12.(UTC)-n
Ilona Offline
#4352 Hozzászólás : 2020. június 12. 9:48:30(UTC)
Ilona

Helység: Békés megye

Adott köszönetek: 131
Kapott köszönetek: 24 esetben, 20 hozzászólásban
Eredetileg általa: palenkascs Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Továbbra sem látjuk.

2020.06.11
Térítési díj 1314.00

Távolin megnéztük, megbeszéltük; EESZT-be felküldött receptek lekérdezése a fenti ikonsoron elérhető 'hagyományos' lekérdezésnél nem érhető el, hanem mint minden más EESZT-ből lekérdezhető adat, így a Receptek is magán az EESZT menüben a REC megjelölés és Lekérdezés indtás után kérhetők le.

Köszönjük szépen a Távolin történt segítséget ! REC-nél lekérdezhető melyik gyógyszert váltotta ki a beteg és melyik gyógyszert még nem. Kérdésük : Meg tudjuk-e mondani a betegnek, hogy melyik gyógyszer lett papírra nyomtatva ?
Ilona Offline
#4353 Hozzászólás : 2020. június 12. 10:47:25(UTC)
Ilona

Eredetileg általa: dr.mile.gyula@gmail.com Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Továbbra sem látjuk.

2020.06.11
Térítési díj 1314.00

Szia !

Kipróbáltam : felírtam , ott van a kiváltandók között, karbantartásban kitöröltem a felírást , eltűnt az eeszt gyógyszerek közül. Azt nem tudom megnézni, hogy ha tényleges kiváltás történt volna akkor látom-e még a kiváltottak között.
Az a baj, hogy a doki felírt gyógyszerek lekérdezésben nem tudom megkülönböztetni hogy melyik volt papír és melyik e-receptként felírva, azaz semmilyen módon nem tudom leellenőrizni hogy milyen formában történt a felírás.
Nem elképzelhetetlen , hogy valamiért nem e-recept készült , ezért nincs a felhőbe , nyomtató esetleg nem volt bekapcsolva így papíron sem jött ki. Én felírnám még egyszer a felhőbe és ennyi.
A küldött fenti felírás 07.11 től kiválthatóságot jelez, tehát előző vények is vannak/ voltak. Ezekkel mi van ? Ezek sem voltak kiválthatóak, nem látszanak a felhőbe, eddig nem vette észre a beteg ?

Szia ! Köszönöm szépen a segítségedet ! Amit írtál:" Azt nem tudom megnézni, hogy ha tényleges kiváltás történt volna akkor látom-e még a kiváltottak között." Igen látható, mert akkor az úgy van jelölve, hogy "Kiadott". Amit még nem váltott ki : "Nyitott." (A nyomtató, ha nincs bekapcsolva, akkor azt jelzi, jön a táblán az üzenet.) "A küldött fenti felírás...." az csak egy példának volt írva,hogy nem látjuk a felírás módját (e-recept vagy papír ?. A távoli segítségben megtudtuk, hogy nem ott kell lekérdezni, ahol mi kérdeztük le. Lekérdezés az EESZT panelon : REC kijelölésnél "aktív" előtt pipa, dátum, lekérdezés, ekkor megtudjuk melyik a kiváltható, azaz Nyitott. Mint megtudtuk azok a gyógyszerek kerültek nálunk kinyomtatásra, melynek nincs TTT száma, ezért innentől kezdve, az "Általánosból" választjuk ki a gyógyszert, nem az előzőekből, így nem papírra történik a nyomtatás, (legalább nem kell a beteget berendelni azért az egy darab receptért, mivel a többinek volt TTT száma, azok elmentek a felhőbe.) Van még kérdésem: Mi a helyzet a Magisztrális receptekkel? Azokat ki kell nyomtatni ? Ha a nyomtatás elől kiveszem a pipát, akkor adott, hogy nem nyomtatja papírra, a tárolás megmarad, de azt látja a patika ? Ki tudja adni a magis készítményt ? (tettem egy próbát a Rec lekérdezésnél, a válasz :Nincs megjeleníthető adat.
Köszönöm szépen a választ ! Felnéz Gondolkodik

MediAT Offline
#4354 Hozzászólás : 2020. június 15. 12:59:41(UTC)
MediAT

Rang: Kezdő (Szint 6)

Helység: Bicske

Adott köszönetek: 15
Kapott köszönetek: 2 esetben, 2 hozzászólásban
Tisztelt Infomix!
Érdeklődni szeretnék, hol találom az Ixdoki programban az NRSZH beutalót? Adatlapok között nem lelem. Máshol kell keressem?
Köszönöm
Sziliné Ildikó
vargas Offline
#4355 Hozzászólás : 2020. június 15. 13:58:45(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 75
Kapott köszönetek: 549 esetben, 405 hozzászólásban
Eredetileg általa: MediAT Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!
Érdeklődni szeretnék, hol találom az Ixdoki programban az NRSZH beutalót? Adatlapok között nem lelem. Máshol kell keressem?
Köszönöm
Sziliné Ildikó

Kedves Ildikó,

A Visualban a Napi tevékenység / Beutalás NRSZH menüpontban tud ilyet kitölteni.
Ha nem talál ilyen menüpontot, azt a Rendszer / Menüpontok karb. menüpontban tudja bekapcsolni.
Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
MediAT 2020.06.15.(UTC)-n
Ilona Offline
#4356 Hozzászólás : 2020. június 16. 7:29:35(UTC)
Ilona

Visualban nem sikerült se tegnap, se ma elküldeni a Táppénzes heti jelentést. Hiba 803 Megadott érvényesítőkód más. Újabb próbálkozás : Kassahiba. Köszönöm !
Ilona Offline
#4357 Hozzászólás : 2020. június 16. 7:38:59(UTC)
Ilona

Visualban nem sikerült se tegnap, se ma elküldeni a Táppénzes heti jelentést. Hiba 803 Megadott érvényesítőkód más. Újabb próbálkozás : Kassahiba. Köszönöm !

Mielőtt a válasz megérkezne, sikerült elküldeni a jelentést, a hiba az volt, hogy kidobott az EESZT, újra indítással sikerült. :)
 1 felhasználó köszönte meg Ilona-nak ezt a hasznos hozzászólást.
vargas 2020.06.16.(UTC)-n
Ilona Offline
#4358 Hozzászólás : 2020. június 25. 7:16:12(UTC)
Ilona

IxDoki. TAJ szám véletlen a TAJ helyettesítő helyére lett beírva. Hogyan lehet azt onnan kitörölni ?
Köszönöm szépen a választ !
vargas Offline
#4359 Hozzászólás : 2020. június 25. 7:28:55(UTC)
vargas

IxDoki. TAJ szám véletlen a TAJ helyettesítő helyére lett beírva. Hogyan lehet azt onnan kitörölni ?
Köszönöm szépen a választ !

Kedves Ilona,

állítsa át a TAJ típust 3-asra. OK-val tárolja a kartont. Majd nyissa meg újra, így a TAJ helyettesítő mező szerkeszthető lesz.
Varga Sándor
Ilona 2020.06.25.(UTC)-n
Ilona Offline
#4360 Hozzászólás : 2020. június 25. 7:38:30(UTC)
Ilona

Nagyon szépen köszönjük a gyors segítséget ! Leírása alapján sikerült a javítás ! Köszönjük szépen ! :)
Somogyi László Offline
#4361 Hozzászólás : 2020. június 25. 9:52:49(UTC)
Somogyi László

Helység: Gyöngyöshalász

Adott köszönetek: 33
Kapott köszönetek: 56 esetben, 43 hozzászólásban
Sürgős segítség kellene a központból. Távoli. Ügyeletes nem tud többet segíteni.
Összedőlt az egész adatbázis. Ha valaki hozzáértő megszánna....
Hívom a mobilokat is de foglaltak!
Dr. Gáll Aranka körzete, 06-20/3938246
vargas Offline
#4362 Hozzászólás : 2020. június 25. 10:05:42(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Somogyi László Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Sürgős segítség kellene a központból. Távoli. Ügyeletes nem tud többet segíteni.

Hamarosan keressük
Varga Sándor
Somogyi László 2020.06.25.(UTC)-n
Somogyi László Offline
#4363 Hozzászólás : 2020. június 25. 10:59:30(UTC)
Somogyi László

Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Hamarosan keressük

Köszönet Sári Lászlónak is. Úgy néz ki sikerült gyors távolival megoldani, megfésülni a kócos adatbázisokat.

Somogyi László Offline
#4364 Hozzászólás : 2020. június 25. 11:12:45(UTC)
Somogyi László

Csak van még egy problémám: nem kapok most Saml jegyet. Azonosít, kér, de nem kap.
1.149.0 verzió. Az előbb mikor 1.148.0-val próbáltuk egy fél órája, akkor még kapott a gép jegyet. Közben történt valami?
Somogyi László Offline
#4365 Hozzászólás : 2020. június 25. 11:18:54(UTC)
Somogyi László

Csak van még egy problémám: nem kapok most Saml jegyet. Azonosít, kér, de nem kap.
1.149.0 verzió. Az előbb mikor 1.148.0-val próbáltuk egy fél órája, akkor még kapott a gép jegyet. Közben történt valami?

Bocs, csak pánikolok, most már működik, kapott jegyet, én voltam türelmetlen ezek szerint...

MediAT Offline
#4366 Hozzászólás : 2020. június 29. 8:32:29(UTC)
MediAT

Tisztelt Infomix!

A mai üzenetükhöz kapcsolódóan szeretnék kérdezni az elveszett Neak felhasználónévvel/jelszóval kapcsolatban.
A megadottak szerint próbálkoztam, de azt írta ki, hogy "Hibás e-mail-jelszó páros". Ezek után a leírtak szerint ellenőriztem mindkét helyen az e-mail címet. A Web/karbantartás/infomix kapcsolatoknál olyan e-mail cím volt megadva, ami doktor úr szerint sosem létezett(???), ezt átírtam, a másiknál (Rendszer/praxisadatok) jó volt a cím. Ezek után újrapróbálkoztam elfelejtett jelszó ügyben, de ugyanazt az üzenetet írja ki. Mit csináljak, hogy megoldódjon?

Segítségüket köszönöm!
Sziliné Ildikó
K Bálint Offline
#4367 Hozzászólás : 2020. június 29. 8:59:26(UTC)
K Bálint

Helység: Pécs

Kapott köszönetek: 76 esetben, 64 hozzászólásban
Tisztelt Infomix!

A mai üzenetükhöz kapcsolódóan szeretnék kérdezni az elveszett Neak felhasználónévvel/jelszóval kapcsolatban.
A megadottak szerint próbálkoztam, de azt írta ki, hogy "Hibás e-mail-jelszó páros". Ezek után a leírtak szerint ellenőriztem mindkét helyen az e-mail címet. A Web/karbantartás/infomix kapcsolatoknál olyan e-mail cím volt megadva, ami doktor úr szerint sosem létezett(???), ezt átírtam, a másiknál (Rendszer/praxisadatok) jó volt a cím. Ezek után újrapróbálkoztam elfelejtett jelszó ügyben, de ugyanazt az üzenetet írja ki. Mit csináljak, hogy megoldódjon?

Segítségüket köszönöm!
Sziliné Ildikó

Szeretnénk kérni egy regisztrációs számot amit a help, névjegy ablakon a terméknél van írva, hogy segíthessünk.
Köszönöm
MediAT Offline
#4368 Hozzászólás : 2020. június 29. 11:56:46(UTC)
MediAT

2342 van a termékhez írva a névjegy panelon. Ennyi elegendő?

Eredetileg általa: K Bálint Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Segítségüket köszönöm!
Sziliné Ildikó

Szeretnénk kérni egy regisztrációs számot amit a help, névjegy ablakon a terméknél van írva, hogy segíthessünk.
Köszönöm

K Bálint Offline
#4369 Hozzászólás : 2020. június 29. 12:30:19(UTC)
K Bálint

Helység: Pécs

Kapott köszönetek: 76 esetben, 64 hozzászólásban
2342 van a termékhez írva a névjegy panelon. Ennyi elegendő?

Eredetileg általa: K Bálint Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Segítségüket köszönöm!
Sziliné Ildikó

Köszönöm

Igen köszönöm, az előző telefonbeszélgetésre hivatkozva megnéztük a programban hol találja a NEAK felhasználónevet és elküldtük a programmal jelszót.
 1 felhasználó köszönte meg K Bálint-nak ezt a hasznos hozzászólást.
MediAT 2020.06.30.(UTC)-n
medicum Offline
#4370 Hozzászólás : 2020. június 29. 15:43:50(UTC)
medicum

Rang: Kezdő (Szint 2)

Helység: Pápa

Kapott köszönetek: 1 esetben, 1 hozzászólásban
Tisztelt Infomix csapat!

1. Van-e a Visual-X programban (vagy egyéb módon) lehetőség a beteg automatikus e-mail üzenetben való értesítésére, amikor felírjuk neki a gyógyszereket. Ha van, legyenek szívesek tájékoztatni róla, hogyan lehet használni.
Ha nincs, érdemes lenne beépíteni, mert a betegek nagy része nem tudja használni az ügyfélkaput, és így nem kapnak visszajelzést, amikor elküldjük a receptjeiket a felhőbe. Gyakran visszatelefonálnak, hogy elküldtük-e, mikorra lesz a patikában, stb.
Nagy segítség lenne.
2. Telefonon hogyan lehet Önöket elérni? Hetek óta próbálom a 2145063-t, sikertelenül.
Szükségem lenne telefonos segítségre is!

Üdvözlettel:

Dr. Spreitzer Sz.
vargas Offline
#4371 Hozzászólás : 2020. június 29. 17:22:41(UTC)
vargas

Eredetileg általa: medicum Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix csapat!

1. Van-e a Visual-X programban (vagy egyéb módon) lehetőség a beteg automatikus e-mail üzenetben való értesítésére, amikor felírjuk neki a gyógyszereket. Ha van, legyenek szívesek tájékoztatni róla, hogyan lehet használni.
Ha nincs, érdemes lenne beépíteni, mert a betegek nagy része nem tudja használni az ügyfélkaput, és így nem kapnak visszajelzést, amikor elküldjük a receptjeiket a felhőbe. Gyakran visszatelefonálnak, hogy elküldtük-e, mikorra lesz a patikában, stb.
Nagy segítség lenne.
2. Telefonon hogyan lehet Önöket elérni? Hetek óta próbálom a 2145063-t, sikertelenül.
Szükségem lenne telefonos segítségre is!

Üdvözlettel:

Dr. Spreitzer Sz.

Kedves doktorúr,

A visual fejlesztő eszköze sajnos csak 32 bites Microsoft alapú levelező klienssel működik stabilan, így a programból kiküldhető automatikus paciens értesítő sem készíthető el biztonsággal.
Javaslom próbálja ki az Ixnetet, abban nincs szükség ilyen levelező kliensre, önmaga tud email fiókokat kezelni, és a felírt receptekről, eBeutalókról email értesítést kiküldeni az ellátás tárolásakor.
Varga Sándor
MediAT Offline
#4372 Hozzászólás : 2020. augusztus 10. 14:05:20(UTC)
MediAT

Tisztelt Infomix!

Érdeklődnék, hogy a 44/2004 ESzCsM-rendelet utasítása alapján, hogyan tudom a programból kinyomtatni a felírt recepteket A/4-es lapra? Lehet-e menteni a dokumentumot, ahogy a járvány idején a táppénzes papírt?
Idéznék a rendeletből: "...egy közös fejléccel (beteg, intézmény, és orvos adataival), egy A4-es papírlapon több termék felírási igazolását is el lehet helyezni a fent említett rendelet mellékletében szereplő kötelező adattartalommal..."

Köszönettel:
Sziliné Ildikó
kantorm Offline
#4373 Hozzászólás : 2020. augusztus 10. 14:14:18(UTC)
kantorm

Adott köszönetek: 10
Kapott köszönetek: 16 esetben, 11 hozzászólásban
Tisztelt Infomix!

Érdeklődnék, hogy a 44/2004 ESzCsM-rendelet utasítása alapján, hogyan tudom a programból kinyomtatni a felírt recepteket A/4-es lapra? Lehet-e menteni a dokumentumot, ahogy a járvány idején a táppénzes papírt?
Idéznék a rendeletből: "...egy közös fejléccel (beteg, intézmény, és orvos adataival), egy A4-es papírlapon több termék felírási igazolását is el lehet helyezni a fent említett rendelet mellékletében szereplő kötelező adattartalommal..."

Köszönettel:
Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Köszönjük érdeklődését. A hét vége felé fogunk publikálni újabb verziót a programjainkhoz, ezek tartalmazzák majd a rendelet miatt elvárt funkciókat is.

RSS üzenetben is fogunk küldeni előzetes információkat a felhasználóinknak, erre is érdemes figyelni.

Üdvözlettel,
infomix

1 felhasználó köszönte meg kantorm-nak ezt a hasznos hozzászólást.
MediAT 2020.08.10.(UTC)-n
MediAT Offline
#4374 Hozzászólás : 2020. augusztus 11. 7:02:32(UTC)
MediAT

És belefér a programfejlesztésbe (Visual Ixdoki), hogy legyen menthető a dokumentum pdf formátumban?

Köszönöm

Eredetileg általa: kantorm Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Köszönettel:
Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Köszönjük érdeklődését. A hét vége felé fogunk publikálni újabb verziót a programjainkhoz, ezek tartalmazzák majd a rendelet miatt elvárt funkciókat is.

RSS üzenetben is fogunk küldeni előzetes információkat a felhasználóinknak, erre is érdemes figyelni.

Üdvözlettel,
infomix

kantorm Offline
#4375 Hozzászólás : 2020. augusztus 11. 8:11:18(UTC)
kantorm

Adott köszönetek: 10
Kapott köszönetek: 16 esetben, 11 hozzászólásban
És belefér a programfejlesztésbe (Visual Ixdoki), hogy legyen menthető a dokumentum pdf formátumban?

Köszönöm

Eredetileg általa: kantorm Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Köszönettel:
Sziliné Ildikó

Tisztelt Sziliné Ildikó!

Üdvözlettel,
infomix

A most következő verzióba ez nem fog belekerülni, mivel még várunk a szabályozók által tervezett egységes formátumokra.
Megértését köszönjük!

1 felhasználó köszönte meg kantorm-nak ezt a hasznos hozzászólást.
MediAT 2020.08.11.(UTC)-n
Dr. Hanyecz Vince Offline
#4376 Hozzászólás : 2020. augusztus 18. 8:45:23(UTC)
Dr. Hanyecz Vince

Rang: Haladó (Szint 10)

Helység: Méhkerék

Adott köszönetek: 19
Kapott köszönetek: 6 esetben, 4 hozzászólásban
Nem kellene a Visualon alakítani, hogy a Mobil Tokennel is be lehessen jelentkezni?
Most személyi igazolvány nélkül nem fut le a bejelentkezés.

A Mobil Token leírása is lehetne kicsit "közérthetőbb".

Más, ha már írok: 15 hónapra is adható szakorv. javaslat jogszabály szerint, ezt is be lehetne építeni a programba.
vargas Offline
#4377 Hozzászólás : 2020. augusztus 18. 9:06:31(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Dr. Hanyecz Vince Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Nem kellene a Visualon alakítani, hogy a Mobil Tokennel is be lehessen jelentkezni?
Most személyi igazolvány nélkül nem fut le a bejelentkezés.

A Mobil Token leírása is lehetne kicsit "közérthetőbb".

Más, ha már írok: 15 hónapra is adható szakorv. javaslat jogszabály szerint, ezt is be lehetne építeni a programba.

Kedves doktorúr,

A visual Ix rendszerekben, így a visual Ixdokiban is az 1.147.1 verziótól (2020.04.08-tól ) használható ez a belépési mód.

Az EESZT belépéshez tartozó beállítást az EESZT ablakon találja. Token, és MobilToken használata esetén is az ablak beállítások fülén a Felhasználónév melletti eSzemélyi mező előtti pipát kell kivenni.

A módosított beállítást a jobb alsó sarokban található Mentés gombbal kell tárolni.

A visual indításakor ilyen esetben nem a megszokott eSzemélyi bekérés jelenik meg az EESZT csatlakozáshoz, hanem az EESZT OTP kód megadása. A MobilToken alkalmazást használóknak a kód alatt található MobilToken opciót kell bekapcsolni.

Az okostelefonra telepített MobilToken alkalmazás által adott 6 jegyű kódot megadni, és az OK gombbal indítható az EESZT használat.

A 15 hónapos dátum választás kérést átadtam a fejlesztőinknek.
Varga Sándor
Dr. Hanyecz Vince 2020.08.19.(UTC)-n
Dr. Hanyecz Vince Offline
#4378 Hozzászólás : 2020. augusztus 19. 6:52:08(UTC)
Dr. Hanyecz Vince

Rang: Haladó (Szint 10)

Helység: Méhkerék

Adott köszönetek: 19
Kapott köszönetek: 6 esetben, 4 hozzászólásban

A visual Ix rendszerekben, így a visual Ixdokiban is az 1.147.1 verziótól (2020.04.08-tól ) használható ez a belépési mód.

Köszönöm, kicsit röstellem, hogy nem jöttem rá, de hátha akadt akinek még új volt az információ.

Ezt csak egy telefonnal lehet használni? Tehát a saját és a nővér telefonján orvos jogosultsággal egyszerre nem lehet regisztrálni ugye?
vargas Offline
#4379 Hozzászólás : 2020. augusztus 19. 7:03:23(UTC)
vargas

Köszönöm, kicsit röstellem, hogy nem jöttem rá, de hátha akadt akinek még új volt az információ.

Ezt csak egy telefonnal lehet használni? Tehát a saját és a nővér telefonján orvos jogosultsággal egyszerre nem lehet regisztrálni ugye?

Kedves doktorúr,

én úgy tudom egy telefont tud csak mobil token alkalmazással használni, de javaslom kérdezze meg az AEEK-et.
Varga Sándor
MediAT Offline
#4380 Hozzászólás : 2020. augusztus 19. 15:32:39(UTC)
MediAT

Csak egy telefont lehet regisztrálni, de azt bármikor lehet módosítani.

Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Kedves doktorúr,

én úgy tudom egy telefont tud csak mobil token alkalmazással használni, de javaslom kérdezze meg az AEEK-et.

1 felhasználó köszönte meg MediAT-nak ezt a hasznos hozzászólást.
vargas 2020.08.22.(UTC)-n
A témát böngésző felhasználók
Vendég (12)
147 Oldalak«<144145146147>
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.