logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

147 Oldalak«<143144145146147>
Széll János Offline
#4321 Hozzászólás : 2020. április 21. 14:37:16(UTC)
Széll János

Rang: Haladó (Szint 11)

Helység: Sümeg

Adott köszönetek: 8
Kapott köszönetek: 1 esetben, 1 hozzászólásban
Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: MediAT Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: Somogyi László Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

Mivel a jogszabály a vészhelyzetre való tekintettel engedélyezi, hogy a gyógyszert felírási igazolás nélkül váltsák ki 14 éven aluli gyermeknek, ezért a héten nagyon sok gyereknek csak felküldtük a receptet az E-térbe, a receptért nem jöttek be. Hogyan tudnám beállítani, hogy ilyenkor ne nyomtasson receptet? Ixdokit használunk. Próbáltam úgy, hogy az EESZT felírási ig. nyomtatása mellől kiszedtem a pipát, de így is kinyomta. Ha a "nyomtatandó" felirat mellől szedem ki a pipát, akkor nem megy fel az E-térbe és nem is nyomtat.
Azt viszont, nem szeretném, hogy sohase nyomtasson, mert aki bejön a rendelésre, jobb szereti, ha kézbe kapja a receptet.

Hol lehetne azt beállítani, hogy minden recept nyomtatása előtt eldönthessem, hogy nyomjon vagy ne nyomjon?

Köszönettel:
Sziliné

Én még mindig várom a választ!
Köszönöm,
Sziliné

Nincs ilyen beállítás, ne keresse! 14 éven alulinak mindig nyomtat. Még ezt nem volt idő átprogramozni, gondolom, mert én is csak egy felhasználó vagyok, illetve felhasználó-pótlék, mert a lányok dolgoznak a programmal a rendelőben.
Viszont rendszergazda is vagyok. Átmeneti megoldást jelenthet Önöknél is, amit itt a másik topicban, az IxNet-esben ajánlottak az Infomixes fiúk.
Kapaszkodjon az asztalba.
Virtuális nyomtatót lehet telepíteni a gépre és a recept nyomtató formuláknál ezt a nyomtató profilt rögzíteni, mint ahogy annak idején a mostanit rögzítették, nincs különbség. Különbség ott lesz, hogy 14 éven aluli gyereknél ezt a profilt kell kiválasztani recept nyomtatás közben, a nyomtatóknál legördülő listából. Ekkor két dolog fog történni: egyik, hogy felmászik a recept az etérbe, másik, hogy a gépen egy fájlba fog nyomtatni az Ixdoki és békén hagyja a papírt a létező nyomtatójukban. Nem mondom, hogy rendszergazda nélkül egyszerű lesz beállítani, de egye fene küldjön egy e-mailt a somogyi@drgall.t-online.hu címre, ha akár távoli segítség kell. Nem venném el a HomeOffice-ba menekült Infomixes fiúk munkáját, nem ez a cél.
A dolog hátránya, hogy a következő betegnél figyelni kell, mert a kiválasztott nyomtató profilt megjegyzi az Ixdoki, lehet odavissza állítgatni.
Mondjuk én is várnám a 14 év aluliaknál az idevágó frissítést!!! Felnéz

Kedves Sziliné,

Jelenleg csak az a megoldás létezik, amit itt leírtak. A visual rendszerben sokkal nehezebb ilyen változtatásokat elkészíteni, és a jelenlegi munkarendünk minden EESZT-t érintő fejlesztés tesztelését sokkal nehezebbé teszi. A fejlesztők és az üzemeltetők is azon dolgoznak, hogy a jelenlegi helyzetben szükséges módosítások a lehető leghamarabb elkészüljenek.

Kedves Sándor!
Oké, értem, hogy most hirtelen nincs rá megoldás. Akkor már csak egy kérdésem van: ha nem erre van kitalálva az "EESZT felírási ig. nyomtatása" pipa, akkor mire? Logikusnak tűnik, mégsem működik.
Köszönöm

Kedves Sziliné,

Az a normál jogszabály szerinti működésre szól, vagyis arra az esetre, hogy ha valaki 14 éven felüli. Ebben az esetben amelyik recept felkerül a térbe, arról a beállításnak megfelelően nyomtat (vagy nem nyomtat) felírási igazolást, ami nem, azt normál receptként nyomtatjuk. 14 év alattiak esetén mindent nyomtatunk, felírási igazolást és receptet is.
Most azt kell megoldanunk, hogy ez 14 év alattiak esetén is így működjön, és ez sajnos a visual esetén nem olyan egyszerű megoldani, mint amilyennek tűnik.

Ennél még "szebb a helyzet"!
A virtuális nyomtató és PDF formátum kiválasztása után VAGY felkerül a recept a "felhőbe", VAGY NEM.
A virtuális nyomtató választása után VAGY kéri meghatározni a file nevét, amiben rögzíti ADOTT receptet,8EZ MINDENKÉPPEN LASSÍT A FOLYAMATON, MÍG AZT MEGHATÁROZZA AZ EMBER) - VAGY NEM KÉRI be a filenevet.
Van, hogy több recept esetén 1 file nevet kér, van, hogy több recept esetén többet, mindnek mást.
Még nem sikerült rájönnöm, hogyan befolyásolja mindezt, ha a receptet az "előző"-k közül, vagy a "Terápiás lap"-on szereplők közül választom ki, de mindegyiknél mindegyik variáns előfordult már.
van erre valami épeszű magyarázat?

vargas Online
#4322 Hozzászólás : 2020. április 21. 15:10:32(UTC)
vargas

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 77
Kapott köszönetek: 559 esetben, 410 hozzászólásban
Eredetileg általa: Széll János Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Kedves Sziliné,

Az a normál jogszabály szerinti működésre szól, vagyis arra az esetre, hogy ha valaki 14 éven felüli. Ebben az esetben amelyik recept felkerül a térbe, arról a beállításnak megfelelően nyomtat (vagy nem nyomtat) felírási igazolást, ami nem, azt normál receptként nyomtatjuk. 14 év alattiak esetén mindent nyomtatunk, felírási igazolást és receptet is.
Most azt kell megoldanunk, hogy ez 14 év alattiak esetén is így működjön, és ez sajnos a visual esetén nem olyan egyszerű megoldani, mint amilyennek tűnik.

Ennél még "szebb a helyzet"!
A virtuális nyomtató és PDF formátum kiválasztása után VAGY felkerül a recept a "felhőbe", VAGY NEM.
A virtuális nyomtató választása után VAGY kéri meghatározni a file nevét, amiben rögzíti ADOTT receptet,8EZ MINDENKÉPPEN LASSÍT A FOLYAMATON, MÍG AZT MEGHATÁROZZA AZ EMBER) - VAGY NEM KÉRI be a filenevet.
Van, hogy több recept esetén 1 file nevet kér, van, hogy több recept esetén többet, mindnek mást.
Még nem sikerült rájönnöm, hogyan befolyásolja mindezt, ha a receptet az "előző"-k közül, vagy a "Terápiás lap"-on szereplők közül választom ki, de mindegyiknél mindegyik variáns előfordult már.
van erre valami épeszű magyarázat?

Kedves doktorúr,

kicsit lerövidítettem az előzményeket, hogy áttekinthetőbb legyen.
Az 1.147.1 verzióval soron kívül elkészült ez a fejlesztés is, így a 14 év alattiak esetén is csak akkor nyomtat a Visual felírási igazolást, ha ez a beállítás van érvényben.
Ezzel már nem szükséges a pdf vény formátum használata, maradhat a receptírásnál a normál nyomtató formátum, és csak azok a receptek kerülnek nyomtatásra, ami nem kerül fel a térbe.

Szerkesztve felhasználó által 2020. április 21. 15:14:10(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Széll János 2020.04.28.(UTC)-n
Somogyi László Offline
#4323 Hozzászólás : 2020. április 23. 16:51:25(UTC)
Somogyi László

Helység: Gyöngyöshalász

Adott köszönetek: 33
Kapott köszönetek: 56 esetben, 43 hozzászólásban
Ixdoki kérdés bárkihez, aki tud válaszolni: eSzemélyi Kliens 1.5.22-es verzióját lehet-e használni? Az 1.5.10-es van most élesben, azzal stabilan megy, de frissíthető-e?

"Találtam" egy régi gépet a sarokba dobva, másfél éve nem volt bekapcsolva, most be kellene vetni, feljavítottam, de azon még 1.3.7-es verzió van, azt tudom, hogy nem lesz jó, nem is próbálok vele bejelentkezni a térbe. Frissítésnek az 1.5.22-est adná automatikusan.

Köszönet.
vargas Online
#4324 Hozzászólás : 2020. április 23. 17:09:11(UTC)
vargas

Ixdoki kérdés bárkihez, aki tud válaszolni: eSzemélyi Kliens 1.5.22-es verzióját lehet-e használni? Az 1.5.10-es van most élesben, azzal stabilan megy, de frissíthető-e?

"Találtam" egy régi gépet a sarokba dobva, másfél éve nem volt bekapcsolva, most be kellene vetni, feljavítottam, de azon még 1.3.7-es verzió van, azt tudom, hogy nem lesz jó, nem is próbálok vele bejelentkezni a térbe. Frissítésnek az 1.5.22-est adná automatikusan.

Köszönet.

Kedves László,

Az én gépemen (teszt, nem éles használat) az 1.5.22 van telepítve, azzal gond nélkül működik.
Varga Sándor
Somogyi László 2020.04.23.(UTC)-n
Somogyi László Offline
#4325 Hozzászólás : 2020. április 23. 20:23:08(UTC)
Somogyi László

Köszönöm az előző választ, jelentem élesben sincs semmi gondja az eSzemélyi Kliens legfrissebb verziójának.

További problémám: Ixdoki és EESZT EHR megtekintés. A megtekinteni kívánt dokumentum letöltődik, bekerül .pdf formátumban a tempwork mappába, majd indul az Internet Explorer, és abban jeleníti meg. A pdf-et. Ennek így kell működnie, vagy én csinálok rosszul valamit? Értsd: ezen a gépen, amit felpumpálok éppen, még a telepítése óta egyszer sem indítottak Internet Explorert, ha tehetnénk, nem is indítanánk. Valamit elnéztem? Esetleg modulhoz kötött? Nem akarom feltétlenül a beteghez rendelni a dokumentumot, de Internet Explorert nem akarok futtatni egy általam felügyelt számítógépen se, ezt talán nem kell túlmagyaráznom. (a windowsban a fájl társítások nyilván rendben, alapértelmezések rendben)
Lehet, hogy én nézek el valamit...
Somogyi László Offline
#4326 Hozzászólás : 2020. április 28. 7:42:40(UTC)
Somogyi László

Látom, az előző kérdésem nem érte el az ingerküszöböt. Beeee
Sebaj, itt egy másik.
Ismert az a probléma, hogy 1 adott windows felhasználóval belépve, az Ixdoki bejelentkezés iszonyatosan lassú, a program többször nem válaszol, miközben a másik 2 felhasználó nevében semmi probléma? Új felhasználó létrehozása után azzal sincs probléma, tehát a windowsos default profil jó. Az IxDokit mindannyian ugyanazzal a névvel jelszóval indítják. Egy felhasználó nevében viszont percekig(!) jön be a jelszó ablak, majd percekig tart a bejelentkezés. (indításkori frissítéskeresés, és társai kikapcsolva, ez nem lehet, alapbeállítások a programban elvileg mindenkinek ugyanazok, de nézzek-e még meg valamit?)

Jó lenne, ha nem kellene új profilt csinálnom a windowsban emiatt, rengeteg munka, böngésző, e-mail és egyéb programok már be vannak állítva.
Gyorsan jelzem, hogy miközben nem válaszol az ixdoki, se a processzor, se a memória, se a hálózat nem terhelt, ásítozik az unalomtól. Win7 Pro.
Kérdést megelőzve: a 2 működő profil közül egyik rendszergazda, másik egyszeri felhasználó, a nem működő profil rendszergazda jogú.
Mindez ETÉR nélkül értendő.
Minek nézzek még utána?
Ha valaki hajlandó a problémával foglalkozni, esetleg kapásból tudja a megoldást: somogyi@drgall.t-online.hu
Köszönöm.

Szerkesztve felhasználó által 2020. április 28. 7:55:18(UTC)  | Oka: etér nélkül ilyen

vargas Online
#4327 Hozzászólás : 2020. április 28. 7:59:11(UTC)
vargas

Látom, az előző kérdésem nem érte el az ingerküszöböt. Beeee
Sebaj, itt egy másik.
Ismert az a probléma, hogy 1 adott windows felhasználóval belépve, az Ixdoki bejelentkezés iszonyatosan lassú, a program többször nem válaszol, miközben a másik 2 felhasználó nevében semmi probléma? Új felhasználó létrehozása után azzal sincs probléma, tehát a windowsos default profil jó. Az IxDokit mindannyian ugyanazzal a névvel jelszóval indítják. Egy felhasználó nevében viszont percekig(!) jön be a jelszó ablak, majd percekig tart a bejelentkezés. (indításkori frissítéskeresés, és társai kikapcsolva, ez nem lehet, alapbeállítások a programban elvileg mindenkinek ugyanazok, de nézzek-e még meg valamit?)

Jó lenne, ha nem kellene új profilt csinálnom a windowsban emiatt, rengeteg munka, böngésző, e-mail és egyéb programok már be vannak állítva.
Gyorsan jelzem, hogy miközben nem válaszol az ixdoki, se a processzor, se a memória, se a hálózat nem terhelt, ásítozik az unalomtól. Win7 Pro.
Kérdést megelőzve: a 2 működő profil közül egyik rendszergazda, másik egyszeri felhasználó, a nem működő profil rendszergazda jogú.
Mindez ETÉR nélkül értendő.
Minek nézzek még utána?
Ha valaki hajlandó a problémával foglalkozni, esetleg kapásból tudja a megoldást: somogyi@drgall.t-online.hu
Köszönöm.

Kedves László, hasonlót akkor tapasztaltunk, amikor vírusvédelem miatt "állt" a Visual indítása. Konkrétan a meglévő vírusvédelem mellett az érintett win user esetén nincs véletlenül két vírusvédelem is bekapcsolva?
Varga Sándor
Széll János Offline
#4328 Hozzászólás : 2020. április 28. 14:09:37(UTC)
Széll János

"COVI-19" helyzet, minimálisra redukálódott a beteg-orvos találkozások száma.
Gyermek kórházból jött haza, anya a zárójelentését .pdf formátumban, emailben, csatolmányként küldte.
Az emailból mentettem egy "tároló" mappába, onnét megpróbáltam a beteg dokumentációjába "átemelni, de sehogy sem sikerül.
(Kb. ugyan ez a helyzet a "kép formátumban" (legtöbbször .jpg) küldött leletekkel is.
Az ilyen leletek a nővér gépének email-fiókjába érkeznek, az a gép hozzáfér a szerver gépen a betegadatokhoz (=orvos-nővér hálózat)
Kaphatnék valamilyen ötletet?
Köszönettel.
Dr.Széll J.
Somogyi László Offline
#4329 Hozzászólás : 2020. április 28. 14:16:19(UTC)
Somogyi László

Ismert az a probléma, hogy 1 adott windows felhasználóval belépve, az Ixdoki bejelentkezés iszonyatosan lassú, a program többször nem válaszol, miközben a másik 2 felhasználó nevében semmi probléma? Új felhasználó létrehozása után azzal sincs probléma, ...

Köszönöm.

Kedves László, hasonlót akkor tapasztaltunk, amikor vírusvédelem miatt "állt" a Visual indítása. Konkrétan a meglévő vírusvédelem mellett az érintett win user esetén nincs véletlenül két vírusvédelem is bekapcsolva?

Köszönöm a választ, megnéztem. Nem fut 2 víruskereső. Csak egy, az F-Secure. Ő megbízhatóan kikapcsolja a beépített Defendert telepítés során, más meg nem lehetett soha. Tudom ez nem a reklám helye, de most 23 éve, hogy ezt a kergetőt használom. Nem egygépes és nem egyhálózatos környezetben, központilag vezérelve. Némi kis tapasztalattal. Cool Ha kikapcsolom, akkor sem jobb a helyzet.

Ellenben lehet, hogy közelebb vagyunk. Hirtelen ötlettől vezérelve kikaptam a hálózati kábelt a gépből, miközben vártam a jelszó ablakra, abban a 2-3 percben. Ahogy a Windows rájött, hogy nincs hálózat, egyből feldobta a bejelentkező ablakot, sőt ezt elpróbáltam úgy is, hogy bedugott hálókábellel megvártam a bejelentkező ablakot, beírtam a jelszót és itt jött volna megint 3-4 perc várakozás, de abban a pillanatban kihúztam a kábelt és nem kellett várakozni, "bejött" a program kezelő felülete. Ismétlem csak a bejelentkező procedúra ilyen lassú a működés nem. Egyszóval csak a hálózat felé próbálkozik valamit az Ixdoki indítás és bejelentkezés során a gép, jelszó előtt és után is. De. Csak egy felhasználó esetében.
Így emlékszik erre valaki? Mert nekem dezsavű érzésem van, csak nem emlékszem a megoldásra. Huh
Hol tárolhat az Ixdoki olyan paramétereket, amik windows felhasználó függőek???? Ott kellene lecsapnom.

vargas Online
#4330 Hozzászólás : 2020. április 28. 15:24:53(UTC)
vargas

Ismert az a probléma, hogy 1 adott windows felhasználóval belépve, az Ixdoki bejelentkezés iszonyatosan lassú, a program többször nem válaszol, miközben a másik 2 felhasználó nevében semmi probléma? Új felhasználó létrehozása után azzal sincs probléma, ...

Köszönöm.

Köszönöm a választ, megnéztem. Nem fut 2 víruskereső. Csak egy, az F-Secure. Ő megbízhatóan kikapcsolja a beépített Defendert telepítés során, más meg nem lehetett soha. Tudom ez nem a reklám helye, de most 23 éve, hogy ezt a kergetőt használom. Nem egygépes és nem egyhálózatos környezetben, központilag vezérelve. Némi kis tapasztalattal. Cool Ha kikapcsolom, akkor sem jobb a helyzet.

Ellenben lehet, hogy közelebb vagyunk. Hirtelen ötlettől vezérelve kikaptam a hálózati kábelt a gépből, miközben vártam a jelszó ablakra, abban a 2-3 percben. Ahogy a Windows rájött, hogy nincs hálózat, egyből feldobta a bejelentkező ablakot, sőt ezt elpróbáltam úgy is, hogy bedugott hálókábellel megvártam a bejelentkező ablakot, beírtam a jelszót és itt jött volna megint 3-4 perc várakozás, de abban a pillanatban kihúztam a kábelt és nem kellett várakozni, "bejött" a program kezelő felülete. Ismétlem csak a bejelentkező procedúra ilyen lassú a működés nem. Egyszóval csak a hálózat felé próbálkozik valamit az Ixdoki indítás és bejelentkezés során a gép, jelszó előtt és után is. De. Csak egy felhasználó esetében.
Így emlékszik erre valaki? Mert nekem dezsavű érzésem van, csak nem emlékszem a megoldásra. Huh
Hol tárolhat az Ixdoki olyan paramétereket, amik windows felhasználó függőek???? Ott kellene lecsapnom.

Egy ötlet,

Rendszer - alapbeállítások - felhasználó fül.
Itt a lent az RSS timer beállított idejét kellene megnézni. Ez próbál bejelentkezéskor a szerverünkön új RSS üzeneteket keresni. Lehet ez okozza a lassú bejelentkezést.
Varga Sándor
vargas Online
#4331 Hozzászólás : 2020. április 28. 15:28:40(UTC)
vargas

"COVI-19" helyzet, minimálisra redukálódott a beteg-orvos találkozások száma.
Gyermek kórházból jött haza, anya a zárójelentését .pdf formátumban, emailben, csatolmányként küldte.
Az emailból mentettem egy "tároló" mappába, onnét megpróbáltam a beteg dokumentációjába "átemelni, de sehogy sem sikerül.
(Kb. ugyan ez a helyzet a "kép formátumban" (legtöbbször .jpg) küldött leletekkel is.
Az ilyen leletek a nővér gépének email-fiókjába érkeznek, az a gép hozzáfér a szerver gépen a betegadatokhoz (=orvos-nővér hálózat)
Kaphatnék valamilyen ötletet?
Köszönettel.
Dr.Széll J.

Kedves doktorúr,

Ezeket a leleteket a hozott leletnél próbálják meg beemelni?
Itt a scannelés helyett (hozott lelet grafikus beolvasás) a multimédia beolvasás bal felső gombjával tud a gépen meglévő fájlt csatolni. Ez tároláskor a Visual scanner mappájába kerül át, így innentől minden gépen meg kell tudni nyitni.

ha nem működne kérem jelezze, megnézzük egy távolival.
Varga Sándor
Széll János 2020.05.05.(UTC)-n
Széll János Offline
#4332 Hozzászólás : 2020. május 5. 14:14:18(UTC)
Széll János

Köszönöm a segítséget!
A leírt módon működik a .pdf és a .jpg kiterjesztésű file-k "beemelése"
Dr.Széll J.
Gál Andi Offline
#4333 Hozzászólás : 2020. május 5. 15:01:01(UTC)
Gál Andi

Helység: Százhalombatta ( Munkahely Budapest II. kerületi háziorvosi rendelő)

Adott köszönetek: 47
Kapott köszönetek: 5 esetben, 4 hozzászólásban
Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ, hogy melyik TENA betét megy fel simán az EESZT-be és melyiknél írja, hogy hiba? TENA OROGINAL PLUSZ és TENA MEN LEVEL 2. Mindegyiknél azt írja beküldéskor, hogy hiba! Nem is kerül fel!
Köszönöm a választ!
vargas Online
#4334 Hozzászólás : 2020. május 5. 15:09:03(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Gál Andi Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Az lenne a kérdésem, hogy mitől függ, hogy melyik TENA betét megy fel simán az EESZT-be és melyiknél írja, hogy hiba? TENA OROGINAL PLUSZ és TENA MEN LEVEL 2. Mindegyiknél azt írja beküldéskor, hogy hiba! Nem is kerül fel!
Köszönöm a választ!

A törzs szerint mindkettő felírható eRecept-ként. Azt kellene tudnunk a felküldéskor mi a konkrét hibaüzenet, ami megjelenik.
Ha úgy egyszerűbb, küldhet képernyőképet emailben is, vagy itt is leírhatja az üzenetet.
Varga Sándor
Gál Andi Offline
#4335 Hozzászólás : 2020. május 5. 15:12:01(UTC)
Gál Andi

Köszönöm a választ!

A törzs szerint mindkettő felírható eRecept-ként. Azt kellene tudnunk a felküldéskor mi a konkrét hibaüzenet, ami megjelenik.
Ha úgy egyszerűbb, küldhet képernyőképet emailben is, vagy itt is leírhatja az üzenetet.

OK REC BEKÜLDÉS (helyett)
HIBA REC BEKÜLDÉS
Ennyi. Semmi magyarázat.
Képernyőmentést holnap délután tudnék küldeni de szó szerint ez jelenik meg a kis ablakban. Illetve nincs hozzárendelve a kellő kód. Ezt a Karbantartás ->Recept törlés menüben látom. Ott megjelenik így, de az EESZT-be nem kerül fel.
Köszönöm

Szerkesztve felhasználó által 2020. május 5. 15:15:02(UTC)  | Oka: Nincs megadva

vargas Online
#4336 Hozzászólás : 2020. május 5. 15:16:43(UTC)
vargas

Köszönöm a választ!

HIBA REC BEKÜLDÉS
Ennyi. Semmi magyarázat.
Képernyőmentést holnap délután tudnék küldeni de szó szerint ez jelenik meg a kis ablakban
Köszönöm

Ilyenkor az üzenetnek van egy bővebb tartalma is, ez lehet nem látszik teljesen. Küldjön egy elérhetőséget emailben, és megnézzük táveléréssel.

köszönöm
Varga Sándor
Gál Andi Offline
#4337 Hozzászólás : 2020. május 5. 15:39:23(UTC)
Gál Andi

Köszönöm a választ!

HIBA REC BEKÜLDÉS
Ennyi. Semmi magyarázat.
Képernyőmentést holnap délután tudnék küldeni de szó szerint ez jelenik meg a kis ablakban
Köszönöm

Ilyenkor az üzenetnek van egy bővebb tartalma is, ez lehet nem látszik teljesen. Küldjön egy elérhetőséget emailben, és megnézzük táveléréssel.

köszönöm

Köszönet a segítségért!
Széll János Offline
#4338 Hozzászólás : 2020. május 8. 14:28:24(UTC)
Széll János

Köszönöm a segítséget!
Dr.Széll J.

Most fordult elő először, hogy a fenti "dícséret" után egy paciens több oldalas zárójelentést küldött, több képként.
A "beemelést" csak 1 (egy) kép esetén engedi, többnél nem.
Sem egyenként, sem csoportosan próbálva.
Így a teljes dokumentumnak csak részlete lesz visszakereshető.
Van rá megoldás, vagy mi bénázunk valamit?
Üdvözlettel:
Dr.Széll J.
a sümegi végvár tövéből
vargas Online
#4339 Hozzászólás : 2020. május 8. 15:07:35(UTC)
vargas

Köszönöm a segítséget!
Dr.Széll J.

Most fordult elő először, hogy a fenti "dícséret" után egy paciens több oldalas zárójelentést küldött, több képként.
Üdvözlettel:
Dr.Széll J.
a sümegi végvár tövéből

Kedves doktorúr,

örülök hogy "hallom", remélem jól van és ez így is marad még egy jó darabig :)

Az azonos típusú képfájlok esetén nálam működik a multimádia beolvasásnál a felső sor második gombjával a több fájlból beolvasás egybe fűzéssel.
Varga Sándor
Gál Andi Offline
#4340 Hozzászólás : 2020. május 11. 20:49:47(UTC)
Gál Andi

Köszönöm a segítséget!
Dr.Széll J.

Üdvözlettel:
Dr.Széll J.
a sümegi végvár tövéből

Köszönöm a választ!

HIBA REC BEKÜLDÉS
Ennyi. Semmi magyarázat.
Képernyőmentést holnap délután tudnék küldeni de szó szerint ez jelenik meg a kis ablakban. Illetve nincs hozzárendelve a kellő kód. Ezt a Karbantartás ->Recept törlés menüben látom. Ott megjelenik így, de az EESZT-be nem kerül fel.
Köszönöm

Köszönöm a választ!

HIBA REC BEKÜLDÉS
Ennyi. Semmi magyarázat.
Köszönöm

köszönöm

Nagyon szépen köszönöm!
A hosszú szöveg törlésével megoldódott a pelenkafelírás!

MediAT Offline
#4341 Hozzászólás : 2020. május 29. 7:17:56(UTC)
MediAT

Rang: Kezdő (Szint 6)

Helység: Bicske

Adott köszönetek: 15
Kapott köszönetek: 2 esetben, 2 hozzászólásban
Tisztelt Infomix!

Érdeklődnék, hogy az Ixdoki programba mikor kerül be a Mobiltoken fejlesztés?
Köszönöm
Sziliné
vargas Online
#4342 Hozzászólás : 2020. május 29. 7:27:40(UTC)
vargas

Tisztelt Infomix!

Érdeklődnék, hogy az Ixdoki programba mikor kerül be a Mobiltoken fejlesztés?
Köszönöm
Sziliné

Kedves Sziliné,

A 147.1 verzió óta elérhető ez a belépési lehetőség is.
A használata borzasztó egyszerű, ha az AEEK által adott mobilToken alkalmazás már rendelkezésre áll.
Az EESZT ablakban a beállítások fülön kell a pipát kivenni a felhasználó név melletti eSzemélyi mezőből.
mobiltoken
A megváltozott beállítást a jobb alsó sarokban található mentés gombbal lehet tárolni.

A következő belépéstől, vagy a manuális indítás gombbal elindított új EESZT csatlakozással már a Token belépési mód indul el.
Itt az első esetben kell pipát tenni a MobilToken használat mezőbe, és a telefonon kapott kóddal lehet belépni
mobiltoken

Varga Sándor
MediAT 2020.05.29.(UTC)-n
MediAT Offline
#4343 Hozzászólás : 2020. május 29. 8:27:13(UTC)
MediAT

Rang: Kezdő (Szint 6)

Helység: Bicske

Adott köszönetek: 15
Kapott köszönetek: 2 esetben, 2 hozzászólásban

Nem olvastam egyik verzióváltó levélben sem, hogy bekerült, csak az Ixnetesbe - azóta várom, hogy Ixdokiban is legyen. Köszönöm szépen!
Ilona Offline
#4344 Hozzászólás : 2020. június 11. 10:29:52(UTC)
Ilona

Helység: Békés megye

Adott köszönetek: 131
Kapott köszönetek: 24 esetben, 20 hozzászólásban
Felírt gyógyszerek lekérdezésénél jó lenne, ha a valamilyen színnel vagy valamilyen formában megkülönböztetve lenne, melyik gyógyszer lett receptre felírva és melyik lett az EESZT-en keresztül elküldve. Gyakran előfordul, hogy a beteg 3 havi gyógyszert kér, majd eltelik 2 hónap és jelzi felénk, hogy nem emlékszik rá, hogyan történt a felírás, nem talál otthon receptet, a patika nem látja, hogy lenne kiadásra várakozó gyógyszere. Köszönjük szépen !
vargas Online
#4345 Hozzászólás : 2020. június 11. 11:38:15(UTC)
vargas

Eredetileg általa: Ilona Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Felírt gyógyszerek lekérdezésénél jó lenne, ha a valamilyen színnel vagy valamilyen formában megkülönböztetve lenne, melyik gyógyszer lett receptre felírva és melyik lett az EESZT-en keresztül elküldve. Gyakran előfordul, hogy a beteg 3 havi gyógyszert kér, majd eltelik 2 hónap és jelzi felénk, hogy nem emlékszik rá, hogyan történt a felírás, nem talál otthon receptet, a patika nem látja, hogy lenne kiadásra várakozó gyógyszere. Köszönjük szépen !

Kedves Ilona

A lekérdezésben, a térbe felírt eReceptek esetén az EESZT logója, és a recept egyedi EESZT azonosítója is látszik, innen lehet tudni, hogy az adott recept papír alapú, vagy eRecept.
rec1

A februári Ixnet a mindennapokban találkozón kapott javaslat szerint elkészült egy speciális lekérdezési lehetőség is.
A lekérdezés bal alsó sarkában található egy speciális lekérdezések lehetőség, amit kinyitva elérhető egy Recept EESZT kiváltható opció.
rec1

Ebben lekérdezhető minden olyan recept, amit az adott paciens a patikában eReceptként a lekérdezés pillanatában ki tud váltani. Azok a receptek is, amiket más orvos más rendelésen írt fel ennek a betegének, de még nem váltotta ki.
Varga Sándor
Ilona 2020.06.12.(UTC)-n
Ilona Offline
#4346 Hozzászólás : 2020. június 11. 11:58:16(UTC)
Ilona

Visual IxDoki Háziorvosi Rendszerben dolgozunk, nem Ixnet. IXDokiban is van lehetőség ? Valamit be kell kapcsolni, hogy látható legyen ?
Ilona Offline
#4347 Hozzászólás : 2020. június 11. 12:05:42(UTC)
Ilona

Kedves Ilona

A lekérdezésben, a térbe felírt eReceptek esetén az EESZT logója, és a recept egyedi EESZT azonosítója is látszik, innen lehet tudni, hogy az adott recept papír alapú, vagy eRecept.
rec1

A februári Ixnet a mindennapokban találkozón kapott javaslat szerint elkészült egy speciális lekérdezési lehetőség is.
A lekérdezés bal alsó sarkában található egy speciális lekérdezések lehetőség, amit kinyitva elérhető egy Recept EESZT kiváltható opció.
rec1

Ebben lekérdezhető minden olyan recept, amit az adott paciens a patikában eReceptként a lekérdezés pillanatában ki tud váltani. Azok a receptek is, amiket más orvos más rendelésen írt fel ennek a betegének, de még nem váltotta ki.

Visual IxDoki Háziorvosi Rendszerben dolgozunk, nem Ixnet. IXDokiban is van lehetőség ? Valamit be kell kapcsolni, hogy látható legyen ?
vargas Online
#4348 Hozzászólás : 2020. június 11. 12:38:26(UTC)
vargas

Kedves Ilona

rec1

rec1

A normál lekérdezésnél ott is látszódnia kell az EESZT azonosítónak az eReceptek esetén. A kiváltható eReceptek lekérdezés a Visualban nem elérhető.
Varga Sándor
Ilona 2020.06.12.(UTC)-n
Ilona Offline
#4349 Hozzászólás : 2020. június 12. 7:14:30(UTC)
Ilona

Továbbra sem látjuk.

2020.06.11
ANTACLAST 100 MG TABLETTA 60x buborékcsomagolásban
Menny./adagolás 1 Scat.orig. (naponta 2x 1 tabletta)
Térítési díj 1314.00
BNO I7020 A végtagi ütőerek atherosclerosisa
Kiváltható(-tól) 2020.07.11
Ellátva(-ig) 2020.08.09 (30 napra)
dr.mile.gyula@gmail.com Offline
#4350 Hozzászólás : 2020. június 12. 7:45:50(UTC)
dr.mile.gyula@gmail.com

Helység: Nyírbátor

Adott köszönetek: 62
Kapott köszönetek: 90 esetben, 62 hozzászólásban
Továbbra sem látjuk.

2020.06.11
ANTACLAST 100 MG TABLETTA 60x buborékcsomagolásban
Menny./adagolás 1 Scat.orig. (naponta 2x 1 tabletta)
Térítési díj 1314.00
BNO I7020 A végtagi ütőerek atherosclerosisa
Kiváltható(-tól) 2020.07.11
Ellátva(-ig) 2020.08.09 (30 napra)

Szia !

Kipróbáltam : felírtam , ott van a kiváltandók között, karbantartásban kitöröltem a felírást , eltűnt az eeszt gyógyszerek közül. Azt nem tudom megnézni, hogy ha tényleges kiváltás történt volna akkor látom-e még a kiváltottak között.
Az a baj, hogy a doki felírt gyógyszerek lekérdezésben nem tudom megkülönböztetni hogy melyik volt papír és melyik e-receptként felírva, azaz semmilyen módon nem tudom leellenőrizni hogy milyen formában történt a felírás.
Nem elképzelhetetlen , hogy valamiért nem e-recept készült , ezért nincs a felhőbe , nyomtató esetleg nem volt bekapcsolva így papíron sem jött ki. Én felírnám még egyszer a felhőbe és ennyi.
A küldött fenti felírás 07.11 től kiválthatóságot jelez, tehát előző vények is vannak/ voltak. Ezekkel mi van ? Ezek sem voltak kiválthatóak, nem látszanak a felhőbe, eddig nem vette észre a beteg ?
 1 felhasználó köszönte meg dr.mile.gyula@gmail.com-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Ilona 2020.06.12.(UTC)-n
A témát böngésző felhasználók
Vendég (8)
147 Oldalak«<143144145146147>
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.