logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

8 Oldalak«<5678>
dr.mile.gyula@gmail.com Offline
#181 Hozzászólás : 2013. január 24. 10:38:40(UTC)
dr.mile.gyula@gmail.com

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Nyírbátor

Adott köszönetek: 66
Kapott köszönetek: 91 esetben, 63 hozzászólásban
Eredetileg általa: pharmacybt Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: hosi Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: palenkascs Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Infomix!

A kórházból kijött betegeket az OEP utasítására,visszamenőlegesen kell felvenni táppénzre,amenyiben 1 nappal később jelentkezik.
A problémát az okozza, hogy ez esetben nagyalakú táppénzes papírra kezdi a program a nyomtatást.Át lehet ugyan állitani, de külön figyelni kell erre.
Esetleg valami megoldás lehetne rá ?

A leírtakat továbbítottam a fejlesztő kollégáknak, és megvizsgálják, hogy milyen megoldással lehetne segíteni az Ön által leírt kezelési nehézséget.

A probléma még 2 hónap elteltével is probléma. (csak nekem jelent ez gondot?)Bizonytalan

Jelenleg a Felvétel módja mező határozza meg, hogy milyen nyomtatvánnyal kezdi a sort a program. A Felvétel módja mezőben egy elem választható. Tehát vagy Visszamenőleges, vagy Kórházból (stb.). Ha a táppénz egy "folyamatnak" minősül, kutyanyelvvel kezdődik (diagnózis váltás, kórházból, átvett), egyéb esetben nagyalakúval.
A konkrét esetben mivel Visszamenőleges a felvétel módja egyéb információ hiányában a program nem tudja eldönteni, hogy ugyan visszamenőleges, de ez mégis csak egy kórházi táppénz folytatása. Éppen ezért nagyalakúval kezd.

Esetleg egy olyan működés lehetne, hogy ha Visszamenőleges-t állít be, megnézné a program, hogy a megadott vétel dátum előtti egy-két nappal van-e kórházi kezelés (a kh-i kezelés záró dátuma), ha igen, akkor egy figyelmeztetés jelenne meg. Ez megfelelne?

A megjegyzés rovatba egyébként is mindig beírjuk a kórházi dátumokat.Szerintem jó lenne,ha erre egy külön rublika lenne és amennyiben ez kitöltésre kerül,abban az esetben,mégha visszamenőlegesen kerül felvételre is automatikusan kutyanyelvre nyomtataná már az első táppénzespapírt is. Esetleg ez megoldható ?

Ha kórházból jön mindig kórházból és nem visszamenőleges a táppénz folytatása, tehát ha felvétel módja Kórházból akkor mindig jól - kutyanyelvvel - folytatja, legfeljebb a Megjegyzésbe írom be visszamenőlegesen " 24 órán túli kórházi exm. követő felvétel ".

Ha a program módosítás a kórházi kezelés záródátumát figyeli majd akkor az max 5 nap intervallum lehet mert ennél több esetén már csak FŐBI engedéllyel lehet a visszamenőleg felvételt megtenni.
hosi Offline
#182 Hozzászólás : 2013. január 24. 11:04:15(UTC)
hosi

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 1
Kapott köszönetek: 39 esetben, 31 hozzászólásban
Első körben megpróbálunk ennek hivatalosan utánajárni, hogy milyen esetben pontosan hogy kell eljárni, mert úgy látom nem egyértelmű ennek az esetnek a kezelése. Addig is kis türelmüket kérjük.
Hostyánszki László
pharmacybt Offline
#183 Hozzászólás : 2013. január 28. 15:14:35(UTC)
pharmacybt

Rang: Veterán (Szint 14)

Helység: Kiskunfélegyháza

Adott köszönetek: 37
Kapott köszönetek: 5 esetben, 5 hozzászólásban
Szeretnék tenni egy javaslatot: Akiket O26000-O36900 BNO-val veszünk táppénzre,a táppénz jellegének 9 -es kódot kell adni.(szintén OEP kérés) Lehetne-e hogy, figyelmeztessen erre a program, úgy mint a 4 kód esetén teszi?
palenkascs Offline
#184 Hozzászólás : 2013. január 28. 15:46:51(UTC)
palenkascs

Helység: Békéscsaba

Adott köszönetek: 36
Kapott köszönetek: 76 esetben, 72 hozzászólásban
Szeretnék tenni egy javaslatot: Akiket O26000-O36900 BNO-val veszünk táppénzre,a táppénz jellegének 9 -es kódot kell adni.(szintén OEP kérés) Lehetne-e hogy, figyelmeztessen erre a program, úgy mint a 4 kód esetén teszi?

Köszönjük a javaslatát!

Kollégáink megvizsgálják, hogy miként oldható meg az Ön által leírt elképzelés, és amint erről bármilyen fejlemény lesz, azt itt a fórumon megírjuk Önnek!

Szerkesztve felhasználó által 2013. január 28. 15:47:24(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Bogi Offline
#185 Hozzászólás : 2013. január 29. 15:09:12(UTC)
Bogi

Rang: Veterán (Szint 17)

Adott köszönetek: 74
Eredetileg általa: csgyula Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: Bogi Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Hibás lett az idei első heti jelentésem. A 4-es naplószámú beteget jan. 2.-án vettük fel visszamenőlegesen dec.27-től 28-ig. Valahogy 2012-re sorolta a gép, 2012-ben így 2 db 4-es naplószámú beteg van, 2013-ban nincs 4-es. Rendbe tudom én is tenni, vagy Önök tudják csak javítani?

Legyen szíves egyeztessen egy távoli időpontot a 06-1-2145063-as telefonon, hogy megtudjuk nézni a hiba okát.

Köszönöm a távsegítséget, "meggyógyult" a jelentés Minden OK

Szerkesztve felhasználó által 2013. január 29. 15:10:46(UTC)  | Oka: Nincs megadva

pharmacybt Offline
#186 Hozzászólás : 2013. február 19. 11:11:38(UTC)
pharmacybt

Kérdésem lenne,hogy üzemi baleset esetén a nagyalakú táppénzes papíron a IV. pontot hogy lehet kitölteni?
palenkascs Offline
#187 Hozzászólás : 2013. február 19. 11:42:06(UTC)
palenkascs

Adott köszönetek: 36
Kapott köszönetek: 76 esetben, 72 hozzászólásban
Kérdésem lenne,hogy üzemi baleset esetén a nagyalakú táppénzes papíron a IV. pontot hogy lehet kitölteni?

Meg szeretném kérdezni, hogy pontosan milyen adatnak kellene kerülnie a IV. pontba?
bagincs
#188 Hozzászólás : 2013. február 19. 12:26:17(UTC)
Vendég
Rang: Vendég

Kapott köszönetek: 3 esetben, 2 hozzászólásban

A programban a kiválasztott táppénz jellegét át kell állítani "1 üzemi baleset" típusra. A megjegyzés részen rögzíthetők az ehhez kapcsolódó információk.

A nagyalakú táppénzes papíron ki kell tölteni az erre vonatkozó részt:

Ezt a IV. pontot a program nem nyomtatja, ezt kézzel kell kitölteni.
pharmacybt Offline
#189 Hozzászólás : 2013. február 20. 13:07:11(UTC)
pharmacybt

Eredetileg általa: bagincs Ugrás az idézett hozzászóláshoz

A programban a kiválasztott táppénz jellegét át kell állítani "1 üzemi baleset" típusra. A megjegyzés részen rögzíthetők az ehhez kapcsolódó információk.

Igen,ezt mind tudom.Nem jól fogalmaztam a kérdést,helyesen:

Tisztelt Infomix!
Megoldható lenne-e hogy a számítógépen ki lehessen tölteni üzemi baleset esetén a IV. pontot?
NViktor
#190 Hozzászólás : 2013. február 20. 15:07:46(UTC)
Vendég

Eredetileg általa: bagincs Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Igen,ezt mind tudom.Nem jól fogalmaztam a kérdést,helyesen:

Tisztelt Infomix!
Megoldható lenne-e hogy a számítógépen ki lehessen tölteni üzemi baleset esetén a IV. pontot?

Jelenleg nem lehet ilyen adatot rögzíteni, és a nyomtatás sincs erre felkészítve. A Fejlesztő kollégák megvizsgálják a funkció beépítésének lehetőségét a programhoz.
Gál Andi Offline
#191 Hozzászólás : 2013. március 6. 12:57:04(UTC)
Gál Andi

Helység: Százhalombatta ( Munkahely Törökbálint háziorvosi rendelő)

Adott köszönetek: 49
Kapott köszönetek: 5 esetben, 4 hozzászólásban
Csináltam egy őrültséget!Ki akartam lépni a táppénzes ablakból és véletlenül a törlés gombra nyomtam!Hogy tudom ˝visszhozni˝?
Ilona Offline
#192 Hozzászólás : 2013. március 6. 13:19:02(UTC)
Ilona

Helység: Békés megye

Adott köszönetek: 136
Kapott köszönetek: 24 esetben, 20 hozzászólásban
Törölt napló lesz és újból felveszed (új naplószámmal)...mi így oldanánk meg.
Gál Andi Offline
#193 Hozzászólás : 2013. március 6. 13:23:26(UTC)
Gál Andi

Eredetileg általa: Ilona Ugrás az idézett hozzászóláshoz

De február 21.-től???? (az volt a kezdőnap!)

rpetra Offline
#194 Hozzászólás : 2013. március 6. 13:25:45(UTC)
rpetra

Adott köszönetek: 69
Kapott köszönetek: 152 esetben, 111 hozzászólásban
Eredetileg általa: Törökbálint Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: Ilona Ugrás az idézett hozzászóláshoz

De február 21.-től???? (az volt a kezdőnap!)

Kérhetnék egy telefonos elérhetőséget, hogy meg tudjuk beszélni a megoldást.
Ilona Offline
#195 Hozzászólás : 2013. március 6. 13:42:56(UTC)
Ilona

Helység: Békés megye

Adott köszönetek: 136
Kapott köszönetek: 24 esetben, 20 hozzászólásban
Törölt, új naplószám, visszamenőleg febr. 21.-től.
rpetra Offline
#196 Hozzászólás : 2013. március 6. 14:10:14(UTC)
rpetra

Adott köszönetek: 69
Kapott köszönetek: 152 esetben, 111 hozzászólásban
Csináltam egy őrültséget!Ki akartam lépni a táppénzes ablakból és véletlenül a törlés gombra nyomtam!Hogy tudom ˝visszhozni˝?

Az így törölt táppénz a programon belül nem visszaállítható. Az adatszintű visszaállítást (törlés visszavonás) távoli eléréssel tudjuk megoldani, ezért kérjük, hogy hívjon minket a 214-5063-as számon.
 1 felhasználó köszönte meg rpetra-nak ezt a hasznos hozzászólást.
Gál Andi 2013.03.06.(UTC)-n
Gál Andi Offline
#197 Hozzászólás : 2013. március 7. 10:23:14(UTC)
Gál Andi

Eredetileg általa: rpetra Ugrás az idézett hozzászóláshoz

Az így törölt táppénz a programon belül nem visszaállítható. Az adatszintű visszaállítást (törlés visszavonás) távoli eléréssel tudjuk megoldani, ezért kérjük, hogy hívjon minket a 214-5063-as számon.

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!
 1 felhasználó köszönte meg Gál Andi-nak ezt a hasznos hozzászólást.
rpetra 2013.03.07.(UTC)-n
pharmacybt Offline
#198 Hozzászólás : 2013. május 9. 10:51:50(UTC)
pharmacybt

Tisztelt Infomix!

A kórházból kijött betegeket az OEP utasítására,visszamenőlegesen kell felvenni táppénzre,amenyiben 1 nappal később jelentkezik.
A problémát az okozza, hogy ez esetben nagyalakú táppénzes papírra kezdi a program a nyomtatást.Át lehet ugyan állitani, de külön figyelni kell erre.

A leírtakat továbbítottam a fejlesztő kollégáknak, és megvizsgálják, hogy milyen megoldással lehetne segíteni az Ön által leírt kezelési nehézséget.

A helyzet változatatlan , a kérdés továbbra is kérdés.
pharmacybt Offline
#199 Hozzászólás : 2013. május 9. 10:54:05(UTC)
pharmacybt

Tisztelt Infomix!

A probléma még 2 hónap elteltével is probléma. (csak nekem jelent ez gondot?)Bizonytalan

Jelenleg a Felvétel módja mező határozza meg, hogy milyen nyomtatvánnyal kezdi a sort a program. A Felvétel módja mezőben egy elem választható. Tehát vagy Visszamenőleges, vagy Kórházból (stb.). Ha a táppénz egy "folyamatnak" minősül, kutyanyelvvel kezdődik (diagnózis váltás, kórházból, átvett), egyéb esetben nagyalakúval.
A konkrét esetben mivel Visszamenőleges a felvétel módja egyéb információ hiányában a program nem tudja eldönteni, hogy ugyan visszamenőleges, de ez mégis csak egy kórházi táppénz folytatása. Éppen ezért nagyalakúval kezd.

Esetleg egy olyan működés lehetne, hogy ha Visszamenőleges-t állít be, megnézné a program, hogy a megadott vétel dátum előtti egy-két nappal van-e kórházi kezelés (a kh-i kezelés záró dátuma), ha igen, akkor egy figyelmeztetés jelenne meg. Ez megfelelne?

A megjegyzés rovatba egyébként is mindig beírjuk a kórházi dátumokat.Szerintem jó lenne,ha erre egy külön rublika lenne és amennyiben ez kitöltésre kerül,abban az esetben,mégha visszamenőlegesen kerül felvételre is automatikusan kutyanyelvre nyomtataná már az első táppénzespapírt is. Esetleg ez megoldható ?

??
pharmacybt Offline
#200 Hozzászólás : 2013. május 9. 11:04:13(UTC)
pharmacybt

Köszönjük a javaslatát!

Kollégáink megvizsgálják, hogy miként oldható meg az Ön által leírt elképzelés, és amint erről bármilyen fejlemény lesz, azt itt a fórumon megírjuk Önnek!

bagincs
#201 Hozzászólás : 2013. május 9. 12:45:51(UTC)
Vendég

Köszönjük a javaslatát!

Még egy kis türelmét szeretnénk kérni, várhatólag a következő verziók egyikében kész lesz.
bagincs
#202 Hozzászólás : 2013. május 9. 12:51:46(UTC)
Vendég

Tisztelt Infomix!

??

Hosszas megoldáskeresés után azt tudjuk mondani, hogy ezt a feladatot kompromisszumok nélkül nem tudjuk megvalósítani.
Mivel a táppénz indulásnál a jellege vagy kórházból, vagy visszamenőleges, olyan nincs hogy visszamenőleges-kórházból. Ha azt jelöli be, hogy visszamenőleges (ezt kéri az OEP), a program új táppénznek veszi és nagyalakú nyomtatvánnyal kezd.
Ha azt jelöli be, hogy kórházból akkor kutyanyelv nyomtatvánnyal kezd. Nem lehet korrekt algoritmust felállítani arra, hogy ezt az extra esetet (visszamenőleges-kórházból) jól kezelje, mivel hibásan kezelheti a tényleges visszamenőlegeseket, vagy kórházból eseteket.

Ha tennénk oda egy külön rubrikát, annak a kitöltése is ugyanakkora figyelmet igényelne, mint most az utalványnál átkattintani kutyanyelvre.

dr.mile.gyula@gmail.com Offline
#203 Hozzászólás : 2014. december 15. 15:48:48(UTC)
dr.mile.gyula@gmail.com

Helység: Nyírbátor

Adott köszönetek: 66
Kapott köszönetek: 91 esetben, 63 hozzászólásban
Már hasonló volt de ez kiegészített :

"Tisztelt Szolgáltató!

Tájékoztatom a keresőképtelenségi heti jelentés 2014-2015. évváltása kapcsán, hogy a 2015 év 1. hete a 2014. december 29 – 2015. január 4. közé eső hét lesz. A 2014. december 29-én keresőképtelen állományba felvett beteget 2015 év 1. naplószámmal kell ellátni – abban az esetben is, ha a felvétel visszamenőleges.

Tisztelettel:

Dr. Türk Bernadett

főosztályvezető-helyettes

megbízásából

Dr. Sebők Tünde

táppénzes vezető főorvos

Országos Egészségbiztosítási Pénztár

Észak-alföldi Területi Hivatal

Egészségbiztosítási Szakellenőrzési és Orvosszakértői Osztály

Telefon: 42-314725/1909 mellék "

medicinke Offline
#204 Hozzászólás : 2015. szeptember 16. 12:38:56(UTC)
medicinke

Adott köszönetek: 1
Kapott köszönetek: 15 esetben, 14 hozzászólásban
A program 1 hónap táppénz után engedi sürgősséggel továbbutalni a beteget.
A felülvizsgáló főorvosnő szerint az Egészségbitosítási Törvény 20 par. 4 pontja szerint 15 nap után már lehet sürgősséggel utalni.
?
Ltamas
#205 Hozzászólás : 2015. szeptember 16. 14:52:11(UTC)
Vendég

Eredetileg általa: medicinke Ugrás az idézett hozzászóláshoz
A felülvizsgáló főorvosnő szerint az Egészségbitosítási Törvény 20 par. 4 pontja szerint 15 nap után már lehet sürgősséggel utalni.
?

Köszönjük az észrevételt. Ellenőriztük, a programjaink ennek megfelelően működnek.
Ha sürgősséggel szeretné beutalni a beteget, (ezt 14 nap táppénz után teheti meg) akkor az ellátás ablakon a jogviszony ellenőrzés megtörténte után kell megnyomni az alatta található "Sürgősségi beutaló" gombot. Amennyiben ez is "zöld" színt ad vissza, akkor tudja kiválasztani a beutalónál a " 1Tp. miatt sürgős" funkciót
dr.Kovács József Offline
#206 Hozzászólás : 2015. szeptember 16. 15:04:46(UTC)
dr.Kovács József

Helység: Lengyeltóti

Adott köszönetek: 235
Kapott köszönetek: 126 esetben, 101 hozzászólásban
Eredetileg általa: Ltamas Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: medicinke Ugrás az idézett hozzászóláshoz
?

Köszönjük az észrevételt. Ellenőriztük, a programjaink ennek megfelelően működnek.
Ha sürgősséggel szeretné beutalni a beteget, (ezt 14 nap táppénz után teheti meg) akkor az ellátás ablakon a jogviszony ellenőrzés megtörténte után kell megnyomni az alatta található "Sürgősségi beutaló" gombot. Amennyiben ez is "zöld" színt ad vissza, akkor tudja kiválasztani a beutalónál a " 1Tp. miatt sürgős" funkciót

Az Ebtv. 20. § (4) bekezdésben foglalt módosításhoz igazodva a várólista-sorrend kialakításának és az eltérés lehetőségének egészségügyi szakmai feltételeiről szóló 45/2006. (XII. 27.) EüM rendelet 2. §-a (4) bekezdése az alábbiakat tartalmazza:

„A biztosított akkor jogosult az Ebtv. 20. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott – és annak részeként kezdeményezett további – ellátásoknak az Ebtv. 20. § (4) bekezdése szerinti keresőképtelenség miatti soron kívüli igénybevételére, ha a jogosultsági ellenőrzés eredménye alapján táppénz, baleseti táppénz igénybevételére jogosult, és ugyanazon betegségéből adódóan folyamatosan legalább 15 napja keresőképtelen, valamint a keresőképtelen állományba vevő orvos vagy a felülvéleményező főorvos a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról szóló 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet 3/A. § (10a) bekezdése szerinti beutalót kiállította.”

Természetesen a fent leírtak alapján ilyen típusú beutaló megírása előtt ellenőrizni kell a sürgősségi beutalásra való jogosultságot!!!

Szerkesztve felhasználó által 2015. szeptember 16. 15:32:16(UTC)  | Oka: Nincs megadva

dr.Kovács József
Zsolticicaja Offline
#207 Hozzászólás : 2021. január 15. 8:56:00(UTC)
Zsolticicaja

Rang: Haladó (Szint 7)

Adott köszönetek: 15
Kapott köszönetek: 2 esetben, 2 hozzászólásban
Sziasztok!
Új táppénzes papirt nyomtatok,márA/5 papirra. Hiába szerepelnek helyesen az adatok a gépben, a Tp papirra a biztosított és a gyermek neve is ugyanaz,holott a biztosítottnál annak kellene szerepelni aki a gyerekkel táppénzen van. Mi a megoldás?
vargas Offline
#208 Hozzászólás : 2021. január 15. 9:02:08(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 92
Kapott köszönetek: 647 esetben, 491 hozzászólásban
Eredetileg általa: Zsolticicaja Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Sziasztok!
Új táppénzes papirt nyomtatok,márA/5 papirra. Hiába szerepelnek helyesen az adatok a gépben, a Tp papirra a biztosított és a gyermek neve is ugyanaz,holott a biztosítottnál annak kellene szerepelni aki a gyerekkel táppénzen van. Mi a megoldás?

Kollégám hamarosan keresni fogja, hogy megnézzük mi okozza ezt.
Varga Sándor
Sooky Barna dr. Offline
#209 Hozzászólás : 2021. február 4. 6:36:51(UTC)
Sooky Barna dr.

Rang: Kezdő (Szint 6)

Helység: Pécs

Adott köszönetek: 5
Kapott köszönetek: 2 esetben, 2 hozzászólásban
Üdvözlet !

Az egységes formátum bevezetésével teljesen megkergültek a dátumok...

Ha visszaállítom hagyományos formátumra 10 napot ad általában... eddig azthittem ez feature de most látom hogy bug..

Jönnek vissza a betegek az államkicstártól hogy "NEM JÓL TETSZETT KIÁLLÍTANI" !?

Használjak csak egységest? azon mennyi lehet ? hány nap ?

köszönöm

vargas Offline
#210 Hozzászólás : 2021. február 4. 8:57:34(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 92
Kapott köszönetek: 647 esetben, 491 hozzászólásban
Eredetileg általa: Sooky Barna dr. Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Üdvözlet !

Az egységes formátum bevezetésével teljesen megkergültek a dátumok...

Ha visszaállítom hagyományos formátumra 10 napot ad általában... eddig azthittem ez feature de most látom hogy bug..

Jönnek vissza a betegek az államkicstártól hogy "NEM JÓL TETSZETT KIÁLLÍTANI" !?

Használjak csak egységest? azon mennyi lehet ? hány nap ?

köszönöm

Kedves doktorúr,

A TP igazolás dátumoknál történt módosításd a 3.0.0 verzióban. Lehetséges, hogy ezeket még a verzióváltás előtt nyomtatta?
Az új, egységes formátum esetén egy tp papíron maximum 14 nap igazolható.
Varga Sándor
A témát böngésző felhasználók
Vendég (3)
8 Oldalak«<5678>
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.