logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

Papp Attila Offline
#1 Hozzászólás : 2008. október 13. 19:35:29(UTC)
Papp Attila

Rang: Veterán (Szint 15)

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 6
Kapott köszönetek: 9 esetben, 9 hozzászólásban
Kérem jelezzék a visual Ixnotesz telepítésével, használatával kapcsolatos problémáikat, észrevételeiket.
Papp Attila
Szoftverfejlesztő
Papp Attila Offline
#2 Hozzászólás : 2008. október 13. 20:00:57(UTC)
Papp Attila

Egy nagyon hasznos cikket olvashatnak a szoftveres billentyűzetekről a szövegbevitellel kapcsolatban itt.
Az egyik legprofibb megoldás, ráadásul magyar és ingyenes itt található.

Szerkesztve felhasználó által 2008. október 13. 20:02:12(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Papp Attila
Szoftverfejlesztő
Szabó György Offline
#3 Hozzászólás : 2009. január 3. 19:00:07(UTC)
Szabó György

Rang: Kezdő (Szint 0)

Helység: Pócsmegyer

BÚÉK!

Kedves Attila!
Kérem segítsen, mert nem bírom áttölteni az adatokat a PDA-ra; valami mindig kimarad. Betöltöttem már az adatokat a gépből, adagokban, egyszerre, a MIX fájlokból, de valami mindig kimarad.
A gyógyszer adatbázist még nem sikerült egyszer sem betölteni és a páciens adatokat is csak egyszer, de amikor a BNO és gyógyszer adatokat betöltöttem, mindent letörölt és azóta nem bírom átmásolni az adatokat, pedig már a programot és a "kellékeket" is újra telepítettem.
Úgy láttam, a múltkor személyesen kért előjegyzést még nem építette be a programba. (Mármint, hogy az adott napon az előjegyzett betegeket sorolja föl.) :-(

Remélem mielőbb ad valami megoldást!

Köszönöm, Szabó György, Pócsmegyer.
Papp Attila Offline
#4 Hozzászólás : 2009. január 5. 9:36:55(UTC)
Papp Attila

Szabó György írta:
Kérem segítsen, mert nem bírom áttölteni az adatokat a PDA-ra; valami mindig kimarad. Betöltöttem már az adatokat a gépből, adagokban, egyszerre, a MIX fájlokból, de valami mindig kimarad.

Tisztelt Dr.Úr!

Ezek a jelek arra utalnak, hogy nincs elég szabad program vagy tárolási memória a teljes betöltés futtatásához. A nagyobb mennyiségű adatokat (pl. gyógyszer, bno) a program nem tudja betölteni a memóriába és egyszerűen kimaradnak, a betöltés folytatódik a következő lépéssel.

1. megoldás (adatbázisok alapmemórián)
Az átlagos betöltéshez min. kb. 15-20 MB szabad alapmemóriára van szükség. Ha nincs ennyi, akkor fel kell szabadítani (pl. programok eltávolítása, áttelepítése memóriakártyára). Ez persze függ a kitöltött időszak méretétől, praxisbeli páciensek számától, stb.

2. megoldás (adatbázisok memóriakártyán, én ezt tartom hatékonyabbnak)
Lépések:
1. Telepítés utáni első indítás (adatbázisok létrejönnek alapmemórián)
2. Belépés ('Orvos' felhasználóval)
3. Ixnotesz menü->Rendszer->Beállítások->Adatbázis fül->Helye-> átállítani memóriakártyára -> bal alsó pipával elmenteni a beállításokat (rákérdez az áthelyezéshez, és újra kell indítani a programot utána)
4. Újraindítás után leellenőrizhetjük az adatbázis helyét (a fenti beállítás ablakban, vagy az Ixnotesz menü->Névjegy menüpontban)
5. Ezek után a kitöltés ide fog történni, de az alapmemóriát is használja a program ideiglenesen, ezért ott is kell lenni szabad helynek.
6. A teljes kitöltés után az adatbázisok a memóriakártyán helyezkednek el, az alapmemórián csak maga a program található.

Az Ixnotesz menü->Rendszer->Beállítások->Adatbázis fül->Alaphelyzetbe állítás gombbal bármikor kitörölhetjük az adatbázisokat és a következő indításkor újra létre fognak jönni.

Papp Attila
Szoftverfejlesztő
Szabó György Offline
#5 Hozzászólás : 2009. január 13. 17:14:45(UTC)
Szabó György

Rang: Kezdő (Szint 0)

Helység: Pócsmegyer

Köszönöm!
Volt rajta elég hely, de "áttettem" az SD kártyára, betöltöttem és visszaraktam a flash-ra, ahol eredetileg is volt az egész. Így már jó.

Köszönöm!
Szabó György
T_Zoli Offline
#6 Hozzászólás : 2009. május 5. 9:46:38(UTC)
T_Zoli

Rang: Veterán (Szint 16)

Adott köszönetek: 7
Kapott köszönetek: 15 esetben, 13 hozzászólásban
Tisztelt Felhasználóink!

Valószínűleg a 3 bejövő telefonvonalunk közül az egyik hibás lehet, mert a bejövő hívást nem tudjuk fogadni.
Folyamatban van a hiba okának felderítése.

Addig is türelmüket kérjük!

infomIx Kft.
A témát böngésző felhasználók
Vendég
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.