logo
Üdvözöljük Vendég! A funkciók eléréséhez szükséges a Bejelentkezés vagy Regisztráció.

Figyelmeztetés

Icon
Error

5 Oldalak«<345
dr.Kovács József Offline
#121 Hozzászólás : 2012. december 18. 8:19:56(UTC)
dr.Kovács József

Rang: Veterán (Szint 20 - Max)

Helység: Lengyeltóti

Adott köszönetek: 234
Kapott köszönetek: 126 esetben, 101 hozzászólásban
Eredetileg általa: rpetra Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Eredetileg általa: dr.Kovács József Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Ma délután mikor letöltöttem a fonyódi laborleleteket, 45!! darab eredményt kaptam, melyek között 2012.februári is volt és nagy többségét már beírtam, illetve leellenőriztem. Az ismételt letöltés eredményeként most nem ellenőrzöttre állítódtak. Mi van?

A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen dátum intervallum van/volt beállítva a távoli lelet fogadásánál?

2012.12.17. 00:00 -tól 2012.12.17. 15:00 (úgy emlékszem, de ez nem biztos. Lehet, hogy a kezdő dátum üres volt).

Szerkesztve felhasználó által 2012. december 18. 8:20:35(UTC)  | Oka: Nincs megadva

dr.Kovács József
K Bálint Offline
#122 Hozzászólás : 2012. december 18. 8:44:57(UTC)
K Bálint

Helység: Pécs

Kapott köszönetek: 77 esetben, 65 hozzászólásban
Ma délután mikor letöltöttem a fonyódi laborleleteket, 45!! darab eredményt kaptam, melyek között 2012.februári is volt és nagy többségét már beírtam, illetve leellenőriztem. Az ismételt letöltés eredményeként most nem ellenőrzöttre állítódtak. Mi van?

A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen dátum intervallum van/volt beállítva a távoli lelet fogadásánál?

2012.12.17. 00:00 -tól 2012.12.17. 15:00 (úgy emlékszem, de ez nem biztos. Lehet, hogy a kezdő dátum üres volt).

Tisztelt Felhasználó!

Ha a kezdő dátum mező üres volt az okozhatja a régi a levelek között még megtalálható leletek beolvasását. Ennek kivédésére érdemes még bekapcsolni az email érkeztetés ablaknál a beállítások résznél a "Csak olvasatlan email-ek érkeztetése" választót.

dr.Kovács József Offline
#123 Hozzászólás : 2012. december 18. 10:03:27(UTC)
dr.Kovács József

Eredetileg általa: K Bálint Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Tisztelt Felhasználó!

Ha a kezdő dátum mező üres volt az okozhatja a régi a levelek között még megtalálható leletek beolvasását. Ennek kivédésére érdemes még bekapcsolni az email érkeztetés ablaknál a beállítások résznél a "Csak olvasatlan email-ek érkeztetése" választót.

Ezek nem e-mailek. A fonyódi rendelő vixamb-t használ, így ez szerintem más típusú kapcsolat.
Az a bajom, hogy olyan leletek is átjöttek újra, amelyeket egyszer már leellenőriztem.
dr.Kovács József
K Bálint Offline
#124 Hozzászólás : 2012. december 18. 14:52:15(UTC)
K Bálint

Helység: Pécs

Kapott köszönetek: 77 esetben, 65 hozzászólásban

Táveléréssel tudjuk megnézni a probléma okát. A probléma megoldását felírjuk a fórumra.
dr.Kovács József Offline
#125 Hozzászólás : 2013. február 14. 8:55:12(UTC)
dr.Kovács József

Kb. 10 napja nem tudom letölteni a fonyódi szakrendelési leleteket. A távoli lekérdezésben látom, de a leletfogadás üres.
dr.Kovács József
rpetra Offline
#126 Hozzászólás : 2013. február 14. 9:49:44(UTC)
rpetra

Helység: Budapest

Adott köszönetek: 69
Kapott köszönetek: 152 esetben, 111 hozzászólásban
Kb. 10 napja nem tudom letölteni a fonyódi szakrendelési leleteket. A távoli lekérdezésben látom, de a leletfogadás üres.

Ellenőriztük a Labor beállításait, ott mindent jónak találtunk.

Telefonon egyeztetett időpontban keresni fogjuk, hogy távoli eléréssel megnézzük mi lehet a probléma.
rpetra Offline
#127 Hozzászólás : 2013. február 14. 15:32:32(UTC)
rpetra

Adott köszönetek: 69
Kapott köszönetek: 152 esetben, 111 hozzászólásban

Telefonon egyeztetett időpontban keresni fogjuk, hogy távoli eléréssel megnézzük mi lehet a probléma.

A távoli elérés során a szakrendelőben frissítettük a webservice-t. Ennek köszönhetően a szakrendelői leletek letöltése ismét működik.
 1 felhasználó köszönte meg rpetra-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr.Kovács József 2013.02.14.(UTC)-n
dr.Kovács József Offline
#128 Hozzászólás : 2013. március 6. 15:43:43(UTC)
dr.Kovács József

A távoli elérés során a szakrendelőben frissítettük a webservice-t. Ennek köszönhetően a szakrendelői leletek letöltése ismét működik.

A verzióváltás óta ismét nem tudom letölteni a fonyódi szakrendelői leleteket. Webservice frissítés ? Unalom
dr.Kovács József
vargas Offline
#129 Hozzászólás : 2013. március 6. 16:09:33(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 90
Kapott köszönetek: 620 esetben, 465 hozzászólásban

A verzióváltás óta ismét nem tudom letölteni a fonyódi szakrendelői leleteket. Webservice frissítés ? Unalom

Igen. A rendszergazda tájékoztatása szerint ez ma este meg fog történni, így reggeltől már újra elérhetőek leszenk a leletek.
Varga Sándor
 1 felhasználó köszönte meg vargas-nak ezt a hasznos hozzászólást.
dr.Kovács József 2013.03.06.(UTC)-n
dr.Kovács József Offline
#130 Hozzászólás : 2013. március 21. 17:34:39(UTC)
dr.Kovács József

A mai napon többször írtam szakorvosi beutalót Fonyódra, hálózaton keresztül. Ilyenkor a következő üzenetet szoktam kapni: Hálózati beutalás rendben. Ezt OK-val zárva kinyomtatódik a beutaló. Ma a rheumatológiai beutalók esetében az első üzenet után az is megjelenik, hogy: "Időpont nélkül". Utána minden megy tovább, nyomtatás, stb. Mit jelent ez? Működik a rheumatológián az előjegyzés? Hogyan láthatom én azt? Esetleg tudok időpontot foglalni a beutalással egyszerre? Tudom, hogy elvileg van rá lehetőség, de eddig nem sikerült rávennem egy szakorvost sem az előjegyzési naptár használatára.
dr.Kovács József
vargas Offline
#131 Hozzászólás : 2013. március 22. 10:03:45(UTC)
vargas

Helység: Csobánka

Adott köszönetek: 90
Kapott köszönetek: 620 esetben, 465 hozzászólásban
A mai napon többször írtam szakorvosi beutalót Fonyódra, hálózaton keresztül. Ilyenkor a következő üzenetet szoktam kapni: Hálózati beutalás rendben. Ezt OK-val zárva kinyomtatódik a beutaló. Ma a rheumatológiai beutalók esetében az első üzenet után az is megjelenik, hogy: "Időpont nélkül". Utána minden megy tovább, nyomtatás, stb. Mit jelent ez? Működik a rheumatológián az előjegyzés? Hogyan láthatom én azt? Esetleg tudok időpontot foglalni a beutalással egyszerre? Tudom, hogy elvileg van rá lehetőség, de eddig nem sikerült rávennem egy szakorvost sem az előjegyzési naptár használatára.

Lehet hogy időközben van beállítva a szakrendelőben foglalható időpont. Ez beutaló írása közben lekérdezhető. A hálózati beutalás bekapcsolása és szakrendelés választás után megjelenik egy plusz panel a képernyőn (a képen a szürke ablak), amiben láthatóak a beutalással együtt foglalható szabad időpontok. Ennek a képernyőnek a jobb szélén látható zöld frissítés ikonnal lehet lekérdezni ezeket, majd tud választani a lenyitható listából.

Varga Sándor
dr.Kovács József Offline
#132 Hozzászólás : 2013. március 24. 15:55:13(UTC)
dr.Kovács József

Eredetileg általa: vargas Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Lehet hogy időközben van beállítva a szakrendelőben foglalható időpont. Ez beutaló írása közben lekérdezhető. A hálózati beutalás bekapcsolása és szakrendelés választás után megjelenik egy plusz panel a képernyőn (a képen a szürke ablak), amiben láthatóak a beutalással együtt foglalható szabad időpontok. Ennek a képernyőnek a jobb szélén látható zöld frissítés ikonnal lehet lekérdezni ezeket, majd tud választani a lenyitható listából.

Már kezdtem reménykedni, de sajnos bármelyik szakrendelést próbálom, az az üzenet, hogy nincs időpont (lsd. csatolt kép). Mit tudok tenni az ügy érdekében? Egyébként ma kaptam egy e-mailt, hogy április 1-től a Kaposvári Kórház laboratóriumába időpontot kell egyeztetni telefonon. Azta

Szerkesztve felhasználó által 2013. március 24. 15:55:46(UTC)  | Oka: Nincs megadva

Csatolt fájl(ok):
Nincs időpont.jpg (382kb) letöltve 11 alkalommal.

Ön nem tudja megnézni/letölteni a csatolmányokat. Próbáljon bejelentkezni vagy regisztrálni.
dr.Kovács József
szviktor Offline
#133 Hozzászólás : 2013. május 6. 10:32:26(UTC)
szviktor

Rang: Veterán (Szint 15)

Adott köszönetek: 17
Kapott köszönetek: 11 esetben, 11 hozzászólásban
Most kaptuk a tájékoztatást, hogy a nyíregyházi kórház szerverei a pénteki vihar miatt leálltak. A felmerült hiba megoldásán az ottani informatikusok dolgoznak. Amíg az üzemszerű működés helyreáll lehetnek fennakadások a kórházi rendszerrel történő kommunikáció működésében.
Üdv: Szabó Viktor
dr.Kovács József Offline
#134 Hozzászólás : 2013. május 27. 15:46:23(UTC)
dr.Kovács József

Távoli laborlelet fogadás során sajnos előfordul egy bosszantó hiba, ha nem figyelek rá. A beteg kartonja elővéve, napi ellátás nyitva, laborleletet szeretnék fogadni (kommunikáció - távoli lelet fogadás - labor). A páciens nem választódik ki automatikusan. Az időszak kezdő dátuma üres. Ha először kiválasztom a kezdő dátumot és után a pácienst (ugyanazt, akinek a kartonja és a napi ellátása is nyitva), a kezdő dátum kiürül. Tudom, hogy a program jegyzi, hogy melyik betegnek melyik intervallum lett már lekérdezve, de a már beírt dátum ne tünjön el, ha nincs előző lekérdezése. A másik, rosszabb lehetőség, hogy beírom a dátumot (mondjuk egy hónapra vissza) és közben eltűnik, vagy elfelejtődik a beteg kiválasztása. Ilyenkor a beállított intervallum összes lelete letöltődik (kb. 20 perc, 50-70 lelet) és bekerül a nem feldolgozottak közé. Na ez nagyon bosszantó!! Nem lehet leállítani sem. Talán, ha a tényleges lekérdezés előtt rákérdezne a program, hogy mit is szeretnék.
dr.Kovács József
palenkascs Offline
#135 Hozzászólás : 2013. május 28. 9:25:55(UTC)
palenkascs

Helység: Békéscsaba

Adott köszönetek: 36
Kapott köszönetek: 76 esetben, 72 hozzászólásban
Távoli laborlelet fogadás során sajnos előfordul egy bosszantó hiba, ha nem figyelek rá. A beteg kartonja elővéve, napi ellátás nyitva, laborleletet szeretnék fogadni (kommunikáció - távoli lelet fogadás - labor). A páciens nem választódik ki automatikusan. Az időszak kezdő dátuma üres. Ha először kiválasztom a kezdő dátumot és után a pácienst (ugyanazt, akinek a kartonja és a napi ellátása is nyitva), a kezdő dátum kiürül. Tudom, hogy a program jegyzi, hogy melyik betegnek melyik intervallum lett már lekérdezve, de a már beírt dátum ne tünjön el, ha nincs előző lekérdezése. A másik, rosszabb lehetőség, hogy beírom a dátumot (mondjuk egy hónapra vissza) és közben eltűnik, vagy elfelejtődik a beteg kiválasztása. Ilyenkor a beállított intervallum összes lelete letöltődik (kb. 20 perc, 50-70 lelet) és bekerül a nem feldolgozottak közé. Na ez nagyon bosszantó!! Nem lehet leállítani sem. Talán, ha a tényleges lekérdezés előtt rákérdezne a program, hogy mit is szeretnék.

Megvizsgáltuk a problémáját, kérését, és kiemelve két dolgot a hozzászólásából, a következőkre jutottunk:

"Ha először kiválasztom a kezdő dátumot és után a pácienst (ugyanazt, akinek a kartonja és a napi ellátása is nyitva), a kezdő dátum kiürül."
-Megoldható, hogy a dátum ne legyen üres.

"A másik, rosszabb lehetőség, hogy beírom a dátumot (mondjuk egy hónapra vissza) és közben eltűnik, vagy elfelejtődik a beteg kiválasztása."
-Betehető egy plusz kérdés, hogy "mindet akarja-e vagy csak egynek", viszont ennél a lehetőségnél igen nagy esély van arra, hogy más orvosoknak, felhasználóknak nem fog tetszeni a plusz kattintgatás.
dr.Kovács József Offline
#136 Hozzászólás : 2013. május 28. 11:53:40(UTC)
dr.Kovács József

Eredetileg általa: palenkascs Ugrás az idézett hozzászóláshoz
"Ha először kiválasztom a kezdő dátumot és után a pácienst (ugyanazt, akinek a kartonja és a napi ellátása is nyitva), a kezdő dátum kiürül."
-Megoldható, hogy a dátum ne legyen üres.

"A másik, rosszabb lehetőség, hogy beírom a dátumot (mondjuk egy hónapra vissza) és közben eltűnik, vagy elfelejtődik a beteg kiválasztása."
-Betehető egy plusz kérdés, hogy "mindet akarja-e vagy csak egynek", viszont ennél a lehetőségnél igen nagy esély van arra, hogy más orvosoknak, felhasználóknak nem fog tetszeni a plusz kattintgatás.

A dátumot köszönöm.
A plusz kérdés szerintem jó lenne, mert az egy kattintással megelőzhetek több tizet.
dr.Kovács József
Fehérvári Offline
#137 Hozzászólás : 2013. május 30. 14:43:11(UTC)
Fehérvári

Rang: Haladó (Szint 8)

Helység: Mátészalka

Adott köszönetek: 20
Kapott köszönetek: 7 esetben, 2 hozzászólásban
Azt szeretném megkérdezni,hogy lehetséges-e azoknak a praxisban lévőknek a leleteit is letölteni,ahová nem mi adjuk,vagy nem kell adni beutalót.(Ha igen,akkor hogyan?)Pl.sokan járnak vissza kontrollra szakrendelőkbe,és ha időpontjuk van,akkor nem szükséges beutalót adni.Jelenleg 30 napos próba a nyíregyházi kórházzal,és ma jött 2 betegnek is lelet,akik valamikor ebbe a praxisba tartoztak,de már távoztatottak,és a beutalót sem én adtam.A praxisban lévők kontroll vizsgálaton voltak a gyermekpszichiátrián,és nem töltődött be a lelet.A dátumot is állítottam.
Köszönöm.
FMilan Offline
#138 Hozzászólás : 2013. május 30. 16:26:33(UTC)
FMilan

Rang: Veterán (Szint 17)

Helység: Szeged

Adott köszönetek: 2
Kapott köszönetek: 68 esetben, 66 hozzászólásban
Eredetileg általa: Fehérvári Ugrás az idézett hozzászóláshoz
Azt szeretném megkérdezni,hogy lehetséges-e azoknak a praxisban lévőknek a leleteit is letölteni,ahová nem mi adjuk,vagy nem kell adni beutalót.(Ha igen,akkor hogyan?)Pl.sokan járnak vissza kontrollra szakrendelőkbe,és ha időpontjuk van,akkor nem szükséges beutalót adni.Jelenleg 30 napos próba a nyíregyházi kórházzal,és ma jött 2 betegnek is lelet,akik valamikor ebbe a praxisba tartoztak,de már távoztatottak,és a beutalót sem én adtam.A praxisban lévők kontroll vizsgálaton voltak a gyermekpszichiátrián,és nem töltődött be a lelet.A dátumot is állítottam.
Köszönöm.

A program az Emedworksből veszi az információkat, és az Emedworks szerinti kezelőorvosnak küldi el a páciensek valamennyi leletét, függetlenül attól hogy Ön írta a beutalót vagy sem.

Azoknál a pacienseknél, akiknek nem érkeznek meg a leletei, kérje meg a kórházat, hogy ellenőrizzék, náluk kihez tartoznak az adott paciensek.
A témát böngésző felhasználók
Vendég
5 Oldalak«<345
Ugrás fórumra  
Ön nem hozhat létre új témákat ebben a fórumban.
Ön nem válaszolhat e fórum témáira.
Ön nem törölheti saját hozzászólásait.
Ön nem szerkesztheti saját hozzászólásait.
Ön nem indíthat szavazást ebben a fórumban.
Ön nem szavazhat ebben a fórumban.